1.díl Slabá vůle neexistuje, vytváříme si jí sami ve své hlavě

Fotografie publikována se svolením ratch0013 Photography / FreeDigitalPhotos.net

Nevím jak vy, ale mně se mnohokrát stalo, že jsem měla perfektní nápad a sen. Jenže jsem ten svůj sen nikdy nedotáhla až do konce. Buď zůstalo u samotných příprav, nebo to tak nějak samo vyprchalo v půli cesty. Sen se prostě rozplynul jako pára nad hrncem. Až jsem si jednoho dne řekla, že se do toho pořádně obuji! Realita je taková, že většinou se nám hned na poprvé věci nepovedou tak, jak bychom chtěli. Může se stát, že začneme pochybovat sami o sobě, svých hodnotách a odsoudíme se k tomu, že zkrátka nemáme pevnou vůli a selhali jsme. Nebuďte takoví perfekcionisté a pochopte, že pochybit je lidské.

Zaměřte se na důvod

Silná vůle není to, s čím se narodíme nebo nám ji někdo věnuje jako dar. Silná vůle je něco, s čím se dá pracovat. Uvědomte si, že silná a slabá vůle zkrátka neexistuje, a odlepte ze sebe nálepku „Já to nedokážu“nebo „Já na to nemám“. Pokud si to budete říkat, zaseli jste semínko neúspěchu a skutečně nikdy nic nedokončíte. Netvrdím, že cesta k cíli je posetá růžemi. Pokaždé, když nás opustí prvotní nadšení a začneme o sobě samých pochybovat, je důležité zaměřit se na důvod, proč danou věc či změnu v životě chci udělat. Zároveň pochopte, že nejde o materiálnost, úspěch a bohatství. Podstata věci je vidět „dobrý“ konec a konat věci srdcem.

Vzpomeňte si na počáteční neúspěch

Je více než jasné, že nás při každé cestě za svým cílem opustí počáteční elán. Pokud nechceme, aby se náš sen a cíl stal dalším z nesplněných, je důležité si umět vzpomenout na počáteční pocit. To nadšení, elán a energie. Každý člověk v cestě za svými sny narazí na pocity, zda to, co dělá, má vůbec nějaký smysl. Začne pochybovat o sobě samém a také o svém záměru. To je fáze, kdy většinou zklameme sebe a právě tomuto úseku se říká, že nemáme dost vůle. Jde jen o pochopení strategie. Ani oběd na sporáku vám nevydrží dva dny horký a budeme ho muset opět přihřát.

Fotografie publikována se svolením ratch0013 Photography / FreeDigitalPhotos.net

 

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top