10 pravidel, jak neztratit lásku II.

10 pravidel jak neztratit lásku II.

 Jsme zpět. Doufáme, že náš první díl rad pro udržení si lásky se vám již osvědčil, a tak na vás vychrlíme dalších 5 rad, které vás mohou vést vaší cestou lásky jako „návod“ na štěstí. Tak se do toho pustíme.

6. PŘIROZENOST JAKO ZBRAŇ

Každá žena má spoustu kouzel, ale přirozenost je tím největším. Přirozeností totiž ukazujeme samy sebe takové, jaké opravdu ve svém nitru jsme. U přirozenosti je potřeba zastávat pravidlo, že méně bývá více. A to ve všech otázkách – make-up, oblečení, chování, vyjadřování. Chceme-li zanechat perfektní dojem a přehráváme, můžeme si způsobit více škody než užitku. Ne. Stop. Žádné divadlo, žádné herecké výkony, ty patří na plátna praštěných filmů, ne do skutečného života. Mužům se afektované projevy hnusí. Takže. V jakékoliv situaci buďte stále ve střehu, pohotová a kultivovaná. Okamžitě si zakažte slova jako – miluju, nesnáším, super, luxusní. To musí pryč. Tyto výrazy moderní žena nepoužívá.

7. MAXIMÁLNÍ UPŘÍMNOST

Čím déle se s ním scházíte, tím více se v jeho přítomnosti cítíte uvolněná. Tentam je strach, jak se na vás dívá, zda se mu líbíte a zda na vás má pozitivní názor. Najednou se ztratila jeho prvotní maska a on vás pouští více a více do svého nitra. Dříve nebo později přijde ta chvíle, kdy si vzájemně u sklenky vína začnete sdělovat podrobnosti ze svého života. Ale pozor. Nesmíte to přehnat. Stále musíte alespoň částečně zůstat zahalena tajemnem, jinak jeho opanování zjihne a rozplyne se. Zároveň je však potřeba říkat stále pravdu a upřímně o sobě vypovědět informace, které mohou být důležité a které by později mohly nasekat paseku, protože se náhodou prořeknete o něčem, o čem měl vědět již od začátku a důvěra se naruší.

Tahle fáze je perfektní pro sblížení se a svěření o zdravotních problémech, strachem z výšek nebo pavouků a osobních zájmech či nešvarech. Hlavně prosím nikdy v ničem nelhat a nic nepřibarvovat, jak se mu nyní budete možná zdát jako perfektní a zajímavá, tak časem zjistí, že to, co jste mu na začátku řekla, byla lež a vše by bylo ztraceno. Raději být obyčejná než lhářka. Upřímnost vždy byla a vždy bude hlavním střípkem každého vztahu a bylo by krajně neopatrné si teď vymyslet nějakou pohádku, která by vás později mohla ukázat spíše ve světle lhářky než perfektní princezny.

8. BÝT SVÁ JE ZÁKLAD

Asi to bude znít jako klišé, ale ve vztahu se opravdu musíte řídit tím, co opravdu cítíte. Jakmile se dostanete do situace, kdy se necítíte dobře, musíte to říci narovinu. Nepřemáhat se. Není mi dobře, nemám náladu – řekněte to nahlas. Nemusíte vysvětlovat důvod. Jen stačí říci, že prostě NE. Je to právě vaše jedinečnost, co ho k vás připoutává. Buďte odlišná od všech ostatních. Vrhejte se po hlavě do všeho, do čeho se vám doopravdy chce, ale nepřemáhejte. Tím, že umíte říci „Ne“, se pro něho stáváte neodolatelnou. Jedno ALE tady však je. Není dobré si ani neoblomně stát za svými názory a postoji. Je sice důležité dát na jevo své postoje, ale zase se to nesmí přehánět. A určitě, ale opravdu určitě, se nikdy neměňte na jeho představy o vás. Ať ty představy má, ale ať jsou to jen představy. Ukažte mu, že vy jste prostě svá, a on tady není od toho, aby vás měnil. Může vám říci svůj názor, může vás zkritizovat. Vy si z toho můžete sice vzít poučení a můžete se něčemu vyvarovat, ale nikdy a za žádných okolností se mu nesmíte přizpůsobovat natolik, abyste se najednou stala jím. Stále prostě musíte být svá a jen svá. Pokud z vás udělá loutku, která hraje podle jeho pravidel, už pro něho nebudete přitažlivá a on o vás ztratí zájem.

9. ÚDRŽBA SE VYPLÁCÍ

Jestliže jste již ve fázi společného bydlení, nesmíte zapomínat na sebe sama. Stále pro něho chcete být přeci sexy, nebo ne? Proč byste se po bytě měli pohybovat v ošuntělých teplácích a vytahaném tričku. Myslíte si, že je už váš a nic vám jej nemůže vzít? Chyba. To je opravdu velmi pomýlená myšlenka. I doma byste pro něho měla být ikonou, neznamená to oblékat se jako modelka, ale i doma být upravená, učesaná, umytá a léžerně, pohodlně odděná do domácího oděvu, ale ne jako hatroš.
Pokud jste byla zvyklá za svého svobodného života chodit každé ráno běhat, 2x týdně do posilovny a každý pátek s kamarádkami do šumu, neměla byste tyto aktivity vypustit, naopak byste v nich měla stále pokračovat. Můžete je omezit, pokud by to bránilo partnerským aktivitám, ale určitě se jich nevzdávat. To, že nyní bydlíte se svým vysněným mužem, neznamená, že mu musíte podřídit svůj život. Naopak. I přes to všechno byste si měla nechat notnou část ze svého dosavadního stylu.

10. 3 PILÍŘE, NA KTERÝCH SE VZTAH STAVÍ

Každý vztah by mimo lásky a přátelství měl být postaven na 3 hlavních pilířích:

  • tolerance;
  • respekt;
  • důvěra.

Pokud budou ve vztahu tyto 3 základní parametry fungovat, budete mít nádherný a plnohodnotný vztah, pokud se jeden z pilířů zhroutí, potom se dříve nebo později zhroutí i celý vztah. Ve vztahu si musíte umět vytvářet kompromisy v tom, co jeden či druhý chce. Chcete trávit čas spolu, ale váš partner chce jít na fotbal a vy do kina? Tak jednoduše, jděte s partnerem na fotbal a on s vámi druhý den půjde do kina. Pokud se nedohodnete, potom si musíte jít každý po svém. Jestliže budete nutit partnera, aby dělal jen to, co chcete vy, potom porušíte jak toleranci, tak i respekt a naruší se důvěra. Jak je to jednoduché ve své složitosti. Pro fungování vztahu je potřeba se naučit bavit, jak spolu, tak i každý zvlášť. To je totiž ten největší a nejlepší kompromis, jaký si můžete přát.

A jsme na konci. Doufáme, že všechny naše rady zužitkujete a budou vám ku prospěchu. Přejeme vám, abyste byly šťastné ve svých vztazích. A pokud naše rady vyzkoušíte v praxi, budeme velmi rádi, pokud se o své zkušenosti poradíte jak s námi, tak i s ostatními čtenářkami. Velice se na vaše zkušenosti těšíme. 

Fotografie publikována se souhlasem stockimages/freedigitalphoto.net

Autor: Lady Di

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top