10 způsobů pro manželství plné lásky I.

10 způsobů pro manželství plné lásky I.

Asi to známe všichni, že po svatbě to nějakou chvíli jde samo. Vše je krásné a spontánní. Avšak postupem času se to změní. Přijde stereotyp a nebo ještě hůře přijdou problémy a potíže. A potom se v dobách krize špatně pěstuje vzájemná láska a důvěra. A tak pro vás máme několik tipů, jak si vypěstovat plnohodnotné manželství s láskou a důvěrou.

1. VÍTE OPRAVDU, CO CHCETE?

V první řadě je důležité znát své priority, svá přání a nedusit je v sobě, ale podělit se o ně i se svým protějškem. Žádný muž není schopen Vám vaše přání číst z očí, a když mu je nesdělíte, potom je velmi těžké, ba přímo nadlidské, vaše touhy plnil, ať již po tom touží sebevíce. A platí to i opačně, musíte mu sdělit i to, co nechcete, a to v žádném případě.

2. DOKÁŽETE BÝT UPŘÍMNÁ?

Všichni máme tajemství. Nikdo není výjimkou. Všechna naše tajemství a pocity jsou především v našem nitru a málokdy je opravdu dáváme své polovičce k nahlédnutí. Bývá to pro nás těžké. Ať už se jedná o sympatie nebo antipatie, sexuální problémy či obyčejné finanční těžkosti. Ve vztahu dvou lidí, tím spíše v manželství je však potřeba o tom mluvit. Život nás již dávno naučil, že upřímnost je cestou číslo 1 v každé situaci.
Je více než důležité si ve vztahu vždy a za všech okolností udělat čas na obyčejné povídání u čaje či kávy. Se svým protějškem musíte mluvit o svým myšlenkách i všedních zážitcích, tím se totiž váš vztah formuje a dostává stále nové a nové rázy a rozměry

3. ŘÍKÁTE SI O TO, CO CHCETE?

Pokud své milované polovičce nesdělíte, co chcete, a to opravdu přesně a směrodatně, mohli byste celý život promarnit na čekání splnění svého snu. Nikdo neumí číst vaše myšlenky, a proto je potřeba jim dát jasnou formu. Pokud něco chcete nebo po něčem toužíte, musíte to říci narovinu. Ale ne uprostřed hádky nebo sporu jako výčitku. Nemůžete svému partnerovi přeci vyčítat, že neudělal něco, co udělat nemohl, protože o tom neměl ani sebemenší ponětí. Mluvte o tom, co opravdu chcete. Nezapomínejte ale, že nikdo není všemocný a existují přání, která nejsou splnitelná ani s vypětím všech sil.

4. VÍTE, CO CHCE VÁŠ MANŽEL?

Informace o tom, že se manžel chce večer koukat na fotbal nebo si dát k večeři kaviár, je sice důležitá, ale není to to, co opravdu vaši manželé chtějí. Svého manžela nebo partnera bychom měli znát lépe než sami sebe. To znamená, že bychom si měli být jisté, zda mu záleží na vašich projevech psychické podpory, zda chce být ochraňován či ochranitel. A další, zda chce mít doma klid a ticho nebo zda chce diskutovat o pracovních potížích. Známe muže, dostat z nich kloudné slovo může být i velký problém a jsou věci, které nahlas říci nedokáží. Ale jedno mají všichni muži společné. Muži totiž chtějí, aby na ně byly jejich ženy pyšné a dávali to jasně najevo.

5. PŘÁTELSTVÍ – ZÁKLAD VZTAHU

Mezilidské vztahy, které jsou jediné, které opravdu drží po dlouhý čas, jsou vztahy založené na přátelství mezi dvěma lidmi. Přátelství totiž zaručuje i důvěru. Důvěra, která zabraňuje žárlivosti a podezírání. Důvěra je vedle lásky tím největším tahounem každého vztahu. Pokud mezi partnery není přátelství a nebo pokud se postupem času nevyvine, potom je velmi složité říci, zda vztah vydrží nebo nevydrží. Láska je pomíjivá, přátelství je stálé. Přátelství se ve vztahu buduje nejlépe společnými zájmy, aktivitami, rodinnými výlety a jednoduchým, ale produktivním trávením volného času společně.

Pro dnešek jsme si toho již vysvětlili více než dost a nyní je čas přemýšlet na našich vztazích s našimi milovanými. Nejde o to, zda děláme chyby. Chyby dělá každý, ale můžeme naše osobní chyby eliminovat natolik, abychom si vypěstovali pevný a trvalý vztah. Abychom si prostě vytvořili to své vysněné království lásky.

Fotografie je publikována se souhlasem still333/freedigitalphoto.net

Autor: Lady Di

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top