10 způsobů pro manželství plné lásky II.

10 způsobů pro manželství plné lásky II.

Posledně jsme si představili první pětici rad pro lepší vztah. Nyní nás čeká dalších 5 bodů. Pokud se zařídíme podle zde dobře míněných rad, je opravdu vysoká pravděpodobnost, že naše vztahy se stanou pevnými jako skála a nezboří je ani případné zemětřesení. Pojďme se na to tedy podívat.

6. Láska není nedůležitá

Hned na začátku je potřeba si přiznat, že my ženy jsme hodně citově založené. Den co den chceme od svých protějšků slyšet ty nejkrásnější slovíčka, stále chceme být ubezpečované o tom, jak moc nás naše protějšky milují a jak si nás váží. Jakmile tohle nemáme, začneme se chovat naprosto iracionálně a začneme pokládat naprosto nesmyslné otázky: „ Máš mě vůbec ještě rád?“ Nu a jakmile postavíme muže před tuto otázku, odpoví podle jednoho z nejstarších pravidel „NA BLBOU OTÁZKU BLBÁ ODPOVĚĎ, a to následovně: „Kdybych tě neměl rád, už s tebou nejsem.“ A to je pro nás obrovský výsměch, a tak se z „pitomé“ otázky a odpovědi může stát ohromné dilema, které se vyostří do hádky a to je potom i jiná kapitola.
Takže, láska je důležitá a jsou důležité i její projevy, ale jen ty zdravé a nevynucené. Protože čím méně budeme muže bombardovat nucenými vyznáními lásky, tím více se nám jich bude dostávat. Ovšem upřímných, kterých si i my sami budeme podstatně více vážit.

7. NEZAPOMÍNÁTE NA SEX?

Sex je naší součástí. Je součástí našeho bytí. Sex nás dělá lepšími a i naše tělo a duše je živena sexem. Ale pozor. Ačkoliv je sex důležitý, nesmíme to s ním přehánět a na druhou stranu jej nesmíme ani zanedbávat. Pokud to se sexem bude přehánět, budeme mít s největší pravděpodobností vztah postavený jen na sexu, to není vztah. Na druhou stranu, pokud budeme sex zanedbávat, bude to mít špatný účinek. Budeme podráždění, budeme stále bez nálady a elánu. Sex byl, je a bude vždy jednou z nejdůležitějších součástí našich životů, a proto je potřeba se mu snažit věnovat i v návalu denních strastí a denního shonu.
Navíc, sex zlepšuje i vztahy samotné. Dotyky mezi mužem a ženou vyvolávají pocity vzájemného sblížení a souznění. Sexem si partneři svým způsobem vyznávají vzájemnou lásku a přitažlivost. A to je pro vztah životně důležité.

8. MYSLÍTE NA NĚJ JAKO NA ZAČÁTKU?

Dojde-li vztah do fáze, ve které máte pocit, že nevíte kudy kam a že vztah nikam nevede, je nejlepší chvíle se zahledět do minulosti. Nejen zahledět, ale prozkoumat svou vztahovou minulost krok za krokem. Podívat se z výše na průběh a vývoj vztahu od seznámení až po dnešní den. Je potřeba si uvědomit, co vás zaujalo, proč jste se zamilovala, co vám natolik imponovalo. Určitě najdete vlastnosti či myšlenky, které se vám na něm líbily, které vás k němu přitahovaly. Ono se u něho asi nic nezměnilo, jen vy si přestáváte všímat těch obyčejných věcí na něm,protože vám jen zevšedněly a najednou je berete automaticky a už se nad nimi vůbec nepozastavujete. A to je asi ta chyba. Takže rada zní: nebrat muže jako kus nábytku ve vašem obýváku, ale jako něco výjimečného, co stojí za to se o to starat. A jakmile tohoto stavu opět docílíte, uvidíte, že se na váš vztah začnete dívat z jiné, lepší perspektivy a už vám to nepřijde, že se ve vašem vztahu nic neděje.

9. CHOVÁTE SE STEJNĚ JAKO NA ZAČÁTKU?

Každý vztah prochází různými fázemi. Na začátku vztahu jste byla spontánní, zamilovaná, optimistická. Dnes jste v jednom kole – ráno do práce, potom nakoupit, doma uvařit, uklidit, vyžehlit. V deset večer jste nejšťatnější, když si sednete k televizi a hodíte si kopýtka na stůl. To je změna, že? Tak se potom nedivte, že váš vztah tak trošku stagnuje. Jediné, co potřebuje, je oživení. Tak se někdy prostě vykašlete na domácnost a vezměte svého muže do kina, divadla nebo na večeři jako za starých časů. A o víkendu místo návštěvy rodičů si zajeďte do malého hotýlku v horách a uvidíte, o kolik procent se váš vztah otočí k lepšímu.

10. CHCETE ŠTĚSTÍ, NEBO SPRAVEDLNOST?

Chápeme, že si teď myslíte, že házíme vše na vás a chceme po vás, abyste z nefunkčního vztahu udělala ráj pro oba. Ale podívejte se na to objektivně. Většinou to musí být ženy, kdo ve vztazích vyvíjí tu pomyslnou aktivitu. Většinou právě ženy jsou hnacím motorem vztahu. Tak to prostě je. Ačkoliv to je tak trošku nevyvážené, nic s tím neuděláme. A proto si teď položte tu správnou otázku: „Budu raději šťastná nebo spravedlivá?“ Ty, které si odpoví, že šťastná, ty mají šanci proměnit zkomírající vztah nebo manželství v oázu lásky a míru. Ty, které si odpoví spravedlivá, tolik šancí nemají, ale mohou se o to minimálně pokusit.

Doufáme, že jsme vám dali dostatek inspirace, jak si sami pomoci bez nutnosti rozebírání starostí v manželské poradně a přejeme vám, aby jste tyto rady zúročily jen k tomu zlepšení vašich vztahů a dosažení štěstí, které si tolik přejete a které si zasloužíte. 

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic/freedigitalphoto.net

Autor: Lady Di

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top