13 důvodů, které vás přesvědčí o všemocnosti sexu

Bolí vás hlava, jste nevrlí, na sex nemáte ani pomyšlení, a tak odmítáte svou drahou polovičku? Není to škoda? Nemyslíte si, že by vám sex mohl pomoct? Několik psychologických a lékařských studií dokazují, že sex je mocný všelék, který může dokonce prodloužit i váš život.

Zrovna včera mi nebylo zrovna hej. Probudila jsem se s žaludkem vzhůru nohama a nevěděla jsem, co mám dělat. Kafe jsem si však odpustit nemohla. Bohužel potom, co jsem si poprvé lokla, vystřelila jsem jako střela a bylo vymalováno. Celé dopoledne jsem pak strávila na toaletě v objetí se záchodovou mísou. Když už jsem byla naprosto vyčerpaná, vyčistila jsem si zuby a odplazila se do postele. Únavou a naprostou fyzickou i psychickou slabostí (zvracení je pro mě nejděsivější noční můra, co se nemocí týče) jsem během pár minut usnula. Po pár hodinách jsem se probudila a vedle mě seděl můj přítel. Unaveně jsem se na něj podívala, lehl si vedle mě, objal mě a políbil. Co bylo dál, si můžete domyslet… Tak já to řeknu, potom, co jsme se pomilovali, jsem vyskočila z postele a sršela vtipem tak jako normálně. Proto chci dnes napsat o tom, abyste na sex nezanevřeli. Zkuste se pomilovat, i když vám není hej, když nemáte dobrou náladu, bolí vás hlava, máte horečku atd. Je totiž lékařskými i psychologickými studiemi dokázáno, že sex je všelék. A já to můžu jen potvrdit a doporučit.

Britští lékaři sestavili 13 důvodů, proč si sex dopřávat co nejčastěji. A důvodem není jen to, že je báječný sám o sobě.

1. Mentální a emocionální rovnováha

Je dokázáno, že při sexu se uvolňují endorfiny vyvolávající pocity euforie, a snižují tak příznaky stresu a depresí. Jestliže tedy trpíte lehčí formou depresí, může být sex tím pravým lékem pro vás. Zapomeňte na antidepresiva a raději si užijte příjemného milování. Naopak sexuální abstinence může vést k depresím, paranoii a úzkosti.

2. Prodlužte si život

Irská studie, která po dobu deseti let sledovala na tisícovku mužů středního věku, prokazuje, že pravidelným sexem si můžete prodloužit život. Možná to zní paradoxně, ale je tomu tak. U pozorovaného vzorku mužů bylo vypozorováno, že ti, co si pravidelně dopřávají sexu a orgasmu, se dožívají více let, než muži, kteří v této oblasti více abstinují. Ty bohužel častěji postihuje předčasná smrt.

3. Sex jako prevence rakoviny

Ještě zajímavějším zjištěním než to, že sex prodlužuje život, je to, že působí preventivně proti rakovině. Opět to platí spíš pro mužské pohlaví. Vyšší frekvence ejakulace totiž snižuje pravděpodobnost onemocnění rakovinou prostaty. Svědčí o tom i čísla, která říkají, že 20 ejakulací měsíčně snižují onu hrozbu až o 14 %. Při vyšší frekvenci až o 33 %.

4. Estrogeny, které chrání ženské srdce

Tentokrát informace hlavně pro ženy – při sexu se uvolňuje ženský hormon, estrogen, který chrání ženské srdce. A nejen to, sex může být také prevencí alzheimerovy choroby či osteoporózy.

Co se mužů týče, sex uvolňuje testosteron, který posiluje kosti a svaly.

5. Posilujte svoje srdce

Sex zlepší váš krevní oběh, cirkulaci krve a její proudění do mozku. Takže neposílíte jen srdce, ale i svůj mozek, který díky prokrvování a okysličování, bude pracovat více. Takže neváhejte a pomilujte se, ať vám to myslí.

6. Zapomeňte na předraženou kosmetiku

Lesklé vlasy, zářivá pleť – není to sen každé ženy? Předtím, než si koupíte drahou luxusní kosmetiku, zamyslete se nad tím, zdali si pravidelně užíváte sexu. Při sexu se totiž uvolňuje dvojnásobek estrogenu, který je právě důležitý pro zvýrazňování ženské krásy, jako je ona zářivá pleť a lesklé vlasy.

7. Detoxikujte se a rozzařte svou pleť

Zapomeňte na Hlavovu a veškeré jarní detoxikace. Je totiž dost pravděpodobné, že při snížení příjmu energie nebudete mít sílu na to se pomilovat. Zkuste se tedy prvně pomilovat, až potom zahajte detox. Díky pocení během sexu se totiž čistí kožní póry, které detoxikují vaše tělo a rozzáří vaši pleť.

8. Ta nejlepší dieta

Trápíte se ve fitness centru, kam se vám většinou nechce? Utrácíte za cvičení zbytečné peníze? Opět mám pro vás radu – pomilujte se. Tělo během sexu spaluje více energie a hubne. Během jednoho milování můžete spálit přes 200 kalorií. Co to pro vás znamená? Že můžete vynechat například jeden patnáctiminutový běh.

9. To nejlepší cvičení

Zde platí to stejné, co v předchozím bodě. Chcete zformovat svou postavu a vyrýsovat svaly, zvláště teď do plavek? Sex je snad tou nejpříjemnější formou posilování.

10. Zvyšte svůj sexappeal

Vaše sexuální aktivita zvyšuje produkci feromonů. Feromony jsou látky, které sehrávají jednu z hlavních rolí, co se přitažlivosti týče.

11. Lék proti bolesti

Vracím se k původní myšlence – sex je vynikajícím a účinným lékem proti bolesti. Dokonce je 10x účinnější než valium, a to díky hormonu s názvem oxytocin. Hladina oxytocinu vzroste před orgasmem až 5x a předurčí tak maximální uvolnění endorfinů. A právě tyto hormony tiší bolest, počínaje lehkou bolestí hlavy, konče např. silnou migrénou.

12. Posilujte imunitu

Sex zvýší hladinu imunoglobulinu, který tak posílí vaši imunitu a sníží riziko nachlazení či onemocnění chřipkou.

13. Lepší než prášky na spaní

Jak již bylo několikrát řečeno, během sexu se uvolňuje velké množství hormonů, které např. působí i místo prášků na spaní. Takže zapomeňte na chemii, ukolébavky a horké mléko a raději se pomilujte.

A jak jste na tom vy? Myslíte si, že má sex vážně takovou moc?

Fotografie publikována se svolení imaginerymajestic/FreeDigitalPhotos.net.

 

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top