2.díl Rajská zahrada – výmysl nebo skutečnost? A jak to vidí experti

www.thecelebritypix.com

Odhalili jsme vám již několik příběhů tragédií, chamtivostí a pokušení. Kletby jakoby provázely celý náš život od počátku věků a nic nenasvědčuje tomu, že by jejich moc uvadala. Alespoň v tom smyslu, jak nás děsí a zároveň fascinují.

Bůh se rozzlobil a Adama i Evu vyhnal z ráje a jako dárek každému přisoudil zvláštní kletby. V první řadě proklel hada, který to všechno spískal, aby se navždy musel plazit po břiše. Evino prokletí spočívalo v bolestné agónii během rození dětí. Adam byl nucen pracovat, aby se dokázal uživit. Někteří badatelé to považují za mýtickou historku, abychom lépe porozuměli sobě samotným. Příběh o Rajské zahradě pojednává o lidské přirozenosti. O tom, jak žijeme a jak konáme. Všichni totiž podléháme pokušení poznat věci, o kterých víme, že jsou nebezpečné. Cítíme nutkání vzepřít se příkazům. David Rool, expert na biblickou historii, věří, že Rajská zahrada skutečně existovala. Zkoumá biblickou historii a archeologii již více než 20 let a z toho 5 let zasvětil právě Rajské zahradě. Vodítka hledal nejdříve ve starém zákoně. V GENESIS  se píše, že v ráji pramenily čtyři řeky Eufrat, Tygris, Gihon a Pishon.

Řeky jako vodítko původního místa „Rajské zahrady“

Víme, kde jsou Eufrat a Tygris, takže když najdete jejich pramen, ocitnete se v Rajské zahradě. Jde o oblast na pomezí východního Turecka a západního Íránu. Jenže když David dorazil na místo domnělého ráje, pocítil zklamání. Dnes se tam nachází velkoměsto Tetris, které leží v překrásném údolí, ale je tam hodně průmyslu a obyvatel. Ale v dobách před pěti tisíci lety to byla mnohem úrodnější oblast. Ať už je pravděpodobnost existence „Ráje“ jakákoliv, tyto kletby měly enormní účinek. Ovlivnily způsob života milionů lidí. Dvě mocné kletby přesahující celá staletí jsou prokletí Adama a Evy a Kaina s Ábelem. Kletba nepostihla pouze jednotlivce, ale celé lidstvo. Právě lidstvo trpí za hříchy těchto jedinců. Mnozí věří, že kletba číslo jedna potrvá na věky. Lidé budou vždy trpět za spáchání prvotního hříchu. A co si o tom myslíte vy?

Zdroj obrázku: www.thecelebritypix.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top