3 důležité kroky před dovolenou

3 důležité kroky před dovolenou

Dopřejte sobě i své rodině pohodovou dovolenou, na kterou budete všichni vzpomínat s úsměvem. Pravděpodobně už se nemůžete dočkat, až odjedete z města, kde trávíte většinu roku a zamíříte vstříc dobrodružství. Užijete si všichni společně turistiku, moře, výlety. Ještě než vyrazíte, nezapomeňte však na seznam důležitých věcí, aby vás během letního pobytu nečekalo žádné nepříjemné překvapení. My vám přinášíme 3 tipy na co určitě nezapomenout!

Zařiďte si včas pojištění

Jestliže si chcete užít bezstarostné dovolené, nezapomeňte si včas vyřídit rodinné cestovní pojištění. Přihodit se může cokoliv od vymknutého kotníku, alergická reakce na bodnutí hmyzem nebo uklouznutí ve sprše. Zvlášť pokud máte neposedné děti a víte, že každou chvíli hrozí byť by menší karambol, je lepší mít sjednané pojištění na cesty online. Nemusí se vůbec jednat o hororový scénář, ale ošetření drobného zranění se může klidně vyšplhat do nepříjemných částek. Díky internetu a možností platit přes síť lze cestovní pojištění vyřídit pohodlně online i z místa dovolené. To pro případ, že jste na to zapomněli. Pojištění bude platné ihned po připsání platby na účet poskytovatele.

Zkontrolujte platnost dokladů

Na nový pas můžete čekat měsíc i déle. Proto je vhodné už nyní zkontrolovat všechny doklady a jejich platnost. Stejně tak nechejte vystavit pas i dětem zvlášť pokud cestujete prvně. Pokud tento krok podceníte, budete si muset hodně připlatit za dřívější zhotovení. Doklady a veškerá potvrzení si také naskenujte a pošlete do emailu. Připraveným štěstí přeje a v případě ztráty máte možnost se nějak prokázat.dovolená

Myslete na lékárničku

Je pravda, že budete mít sice sjednané pojištění, ale některé základní léky je dobré mít sebou. Ať už se jedná o léky na horečku, bolest, spáleniny, proti průjmu, desinfekci a náplasti. V případě cesty do exotických zemí, kde je vyžadováno očkování se obraťte na příslušné očkovací centrum, kde vám poradí. Rovněž ještě prozkoumejte pojistné podmínky k cestovnímu pojištění, abyste věděli, na co se případně vztahují výluky. Spokojená dovolená zkrátka zahrnuje i patřičnou přípravu.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top