5 jídel, po kterých zhloupnete

Fotografie publikována se svolením Grant Cochrane Photography / FreeDigitalPhotos.net

Lidé by se měli vyhýbat tučným jídlům, protože ucpávají tepny a přivádí člověka k infarktu. Neměli bychom ve velkém konzumovat smažená jídla, protože se po nich tloustne a tloušťka nás přivádí na pokraj srdečních chorob. Neměli bychom jíst to či ono, neboť to není zdravé, způsobuje to rakovinu, tloustneme po tom a jednoduše řečeno, si kopeme cestičku do hrobu. O ničem z toho my se ale bavit nebudeme. Dnes si popovídáme o potravinách, po kterých nám ubývají mozkové buňky, IQ se snižuje, paměť se zhoršuje světelnou rychlostí a schopnost soustředit se je ta tam.

Kolem nás se hromadí studie a moudra o tom, co bychom neměli jíst, čemu bychom se měli vyhnout a s čím bychom v žádném případě neměli přijít do kontaktu. Nakonec člověk zjišťuje, že si sem tam může dát nějakou tu zeleninu, ovoce nebo otruby, protože maso už není maso, mléčné výrobky mléko neviděly a nemá cenu rozebírat, jak na tom jsou jakékoli jiné potraviny. A tak vesměs zjišťujeme, že nemůžeme jíst skoro nic, protože všechno ostatní nám nějakým způsobem škodí. Většina lidí se při čtení takovéto studie zalekne, ale po přečtení několika takových studií naprosto rezignuje, protože zjistí, že důležitějším faktorem než vyhýbání se všemu škodlivému je nezemřít hlady. Přesto i já vám přináším výsledky jedné studie, a to o působení některých potravin na naši inteligenci. A možná, když se začnete informacemi v tomto článku řídit a budete jíst pouze potraviny níže uvedené, začnete brzy věřit a poslouchat i všechny ostatní studie. Kdo ví?!

Všechno je to založené na jedné pravdě, jejíž existenci uznávám i já, a to: „Potraviny působí jak na naše fyzické zdraví, tak i na naši psychickou pohodu.“ Řekněme si to totiž narovinu, některé potraviny nás prostě utlumují. Vlastně je to často způsobeno tím, že potřebujeme hodně energie na jejich strávení a zpracování, a tak se po jejich zkonzumování přesouvá veškerá krev z mozku do žaludku, popřípadě dalších orgánů zpracovávajících potravu.

Teď už bychom si konečně měli říct, které potraviny byly uvedené jako ty, co způsobují hloupost.

1. Fast food

Nejenže je tato strava naprosto nezdravá a za mě i nepříliš chutná, ba naopak je spíš chemická, nyní přišli Britové se studií, která zkoumala studenty skládající přijímací zkoušky na vysokou školu. Bylo zjištěno, že děti, co v dětství konzumovaly stravu z fast foodů, nedosahovaly tak vysokých výsledků u přijímaček, ba naopak u nich bylo prokázáno nižší IQ.

2. Rychlý cukr

Ano, bohužel i rychlý cukr, který představují veškeré sladkosti a cukrovinky, byl shledán vinným, co se hlouposti týče. Výsledky a dopady konzumace rychlého cukru jsou naprosto paradoxní.

Odborníci z Kalifornie prováděli pokusy na krysách a zjistili, že přestože rychlý cukr dodá člověku energii okamžitě, nejsou jeho účinky až tak zázračné. Krysám, kterým byl rychlý cukr podán, se nepodařilo najít cestu z bludiště. Proč? Po cukru byly prostě příliš hyperaktivní a právě jejich hyperaktivita jim zabraňovala se soustředit na hledání cesty ven.

Já tedy nevím, ale myslím si, že čtvereček čokolády má určitě jiný účinek na prťavou krysu než na dospělého člověka. Čokoládu si jako dobíječ energie prostě nikdy neodpustím, protože kromě rychlého přísunu energie má i ten pozitivní účinek, že vám obalí vaše pochroumané nervy do obalu sladkého omámení.

3. Máslo a tuky

Studie vědců z Harvadru prý dokazuje, že ženy, které se nijak neomezují v konzumaci tuků, jsou na tom se svou inteligencí až o 25 % hůře než ženy, které mají vše pod dohledem. Já teda nevím, co přesně jim během jejich studie podávali za máslo, ale nic dobrého to obsahovat nemohlo. Co já vím, tak tuky naše tělo potřebuje. Ano, sice v určité míře a jen některé, ale potřebuje. A tělo by přeci nevyžadovalo nic, po čem by bylo hloupé.

4. Konzervy a hotovky

Vědci tvrdí, že pokud se normálně stravujete instatními potravinami a hotovými balenými jídly, pocítíte sami do pár let, že hloupnete. Já osobně si myslím, že dříve pocítíte, že už nemůžete fungovat.

5. Drastické diety

Tak v tomto bodě s vědci zcela souhlasím. Diety jsou peklo a bez dostatku živin a vitamínů naše tělo strádá fyzicky i psychicky, protože nejen naše tělo samo o sobě potřebuje výživu, ale i veškeré orgány včetně mozku, který všechno v našem těle řídí.

Fotografie publikována se svolením Grant Cochrane Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top