5 mýtů o kráse aneb co vám tvrdila maminka

zrcadlo

Pamatujete si, jak vám maminka říkala: „Nejez tu čokoládu! Budeš mít akné!“ „Na noc si odlič řasy, nebo se ti zlámou a zlámané řasy už nedorostou!“ A to určitě nejsou jediná moudra, která vám rodiče vtloukali do hlavy. Věřili jste jim tenkrát, nebo se jimi řídíte dokonce do teď? Já například ano, prostě to mám všechno tak zaryté v hlavě, že už to odtud nikdy nedostanu. Ale je dobré vědět, že tomu tak není. Nebo je? Kdo ví, kde je pravda.

1. Čokoláda ucpává póry a ucpané póry způsobují akné

Čokoláda a jiné cukrovinky jsou chuťově vynikající, ale jaký vliv mají na naše zdraví? Nadměrné množství cukrovinek a sladkostí způsobuje cukrovku a ucpávání žil či zhušťování krve. A také vaší figuře nadměrné množství cukru neprospívá. Otázkou však je, jaký vliv má cukr a čokoláda na naši pleť. Několik specialistů se shodlo, že mezi čokoládou a pletí neexistuje žádná spojitost.

Za vznik akné mohou vnější i vnitřní negativní vlivy. Za akné většinou mohou hormonální změny. Pak samozřejmě existuje nepřímá souvislost v době ženské periody. Velké množství žen v době svých dnů konzumuje velké množství čokolády a zároveň v době periody se v těle ženy odehrávají velké hormonální výkyvy, které způsobují zhoršení stavu pleti. Další příčinou akné může být porucha metabolismu či nadměrná produkce mazových žláz.

Jaké je řešení? Někdy to může být změna jídelníčku, ale hlavním řešením je pravidelné čištění pleti.

2. Krémy přestanou po čase působit, a tak se musí střídat

Co se týče mýtu, že se krémy a další přípravky na čištění pleti musí střídat, jsem si byla jistá, že je to pravda, a to hlavně v období pubescence. Vždy, když jsem si koupila nový krém, pocítila jsem ihned změnu a zlepšení stavu mé pleti. Po čase mi však přišlo, že se vše vrátilo do původních kolejí. A tak jsem si řekla, že je načase krém změnit. Což vedlo k neustálému kolotoči vyměňování. Pak mi někdo řekl, že aby krém mohl působit pozitivně, dlouhodobě a aby se vůbec nějaká pozitivní změna na mé pleti projevila, je potřeba, aby si moje pleť na krém zvykla, popřípadě odezněly prvopočáteční příznaky neshod mezi krémem a mou pletí. Až po dlouhodobém užívání jednoho krému, začne krém pronikat do hloubky a působit i ze vnitř. Důležité tedy je vybrat si ten nejvhodnější krém pro typ naší pleti.

3. Make-up ucpává póry a pleť pod ním stárne

Mýtus o make-upu je zčásti pravdou pravdoucí. Záleží totiž na tom, zdali se po celém dni, kdy na své tváři make-up nosíte, odlíčíte, či nikoli. Jestliže se neodlíčíte a půjdete s make-upem i spát, vaše póry se skutečně ucpou a vaše pleť se bude dusit. Aspoň pře noc je potřeba pleť uvolnit a nechat ji dýchat. Proto je potřeba každý večer pleť dokonale odlíčit. A ani ráno bychom neměli zapomínat na důkladnou očistu, neboť přes noc naše pleť z našeho těla vylučuje všechny škodlivé a zbytkové látky, které naše tělo nepotřebuje. Make-up tedy můžete nosit každý den, ale nikoli každou noc.

4. Chceš dlouhé vlasy? Tak si je pravidelně stříhej, ony porostou rychleji

Tak tomuto mýtu jsem taky vždycky věřila a kvůli němu jsem se vždy nechala přemluvit k pravidelnému stříhání a nakonec jsem vždy odcházela od kadeřnice naštvaná, že mi ty vlasy zkrátila příliš, přestože jsem chtěla pouze ostříhat konečky.

Ale je pravda, že pravidelně stříhané vlasy, zaprvé vypadají lépe, protože drží tvar a střih, zadruhé jsou zdravější. Takže pravidelného stříhání se stále držte, jen nedoufejte, že vám díky němu narostou vlasy jako Locice.

5. Řasenka vám poláme řasy a ty už nedorostou

Řasenka sama o sobě vám řasy nepoláme, jen si musíte dát pozor, abyste s ní večer nešli spát. Platí zde to stejné jako u make-upu. Základem všeho je dostatečná péče alespoň v podobě odličování.

Fotografie publikována se svolením marin/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top