5 tipů, jak zahnat depresi

Únava

Přemohla Vás pochmurná nálada a cítíte se na nic? Nemůžete ráno vstát z postele, soustředit se na práci a nic Vás nebaví? Máme pro Vás pět zaručených rad, jak depku zaženete co nejrychleji!

Deprese není zrovna příjemný stav mysli. Z neznámého důvodu je nám úplně na nic, připadáme si zbyteční, není nám ani po zdravotní stránce příliš dobře a nejradši bychom ten den nic nedělali, lépe řečeno ani nevylízali z postele. Jak zatočit s depresí, abychom tedy zbytečně nepromarnili jinak hezký den?

1) Sex

Kdo by to byl řekl, že? Je ale pravda, že lidské doteky a blízkost člověka, kterého máte rádi, dělá divy. I když by se Vám zprvu do toho nechtělo, zaručeně se Vám to vyplatí! Aktivní milování podle vědeckých výzkumů uvolňuje značné množství adrenalinu, které snižuje škodlivé psychické vypětí, rovněž díky tomu, že se jedná i „pohyb“, dochází k úniku i hormonů štěstí – endorfinů, které Vám dodají opět chybějící vitalitu a dobrou náladu.

2) Jídlo

Pokud Vás chytla depka, může Vám pomoci i jídlo. Samozřejmě to neznamená, že hned musíte zakufrovat u ledničky a neodejít, dokud ji celou nevybílíte. Přísun sacharidů dodá tělu nejen energii, ale i živost a zlepší náladu. Vyzkoušejte například nějakou dobrou kvalitní čokoládu či zmrzlinu. Nebo si udělejte tzv. snídani šampionů, nebojte se dát si ráno nejen slanou, ale i sladkou snídani, např. v podobě míchaných vajíček s klobáskou a cibulí a k tomu toast s máslem a džemem. S plným žaludkem se žije hned líp!

3) Vypněte shon

Pokud máte v práci jako benefit tzv. sick day, neváhejte a využijte ho. V opačném případě myslete taky jednou na sebe, odhoďte zábrany a vymluvte se například na zdravotní problémy v podobě horečky či nečekanou událost v rodině. Jistě Vám to pro jednou odpustí. Vy se tak vyhnete dalšímu stresu, který by na Vás v práci čekal, a tělo se již z tohoto zjištění značně uvolní a bude Vám lépe.

4) Dejte si luxusní koupel

Není nad relaxaci se vším všudy. Napusťte si do vany vodu s pěnou či mořskou solí, nalijte si do skleničky nějaký lehký aperitiv a pusťte si příjemnou hudbu. Pak už Vám nezbývá než se ponořit do slasti a vygumovat z hlavy vše špatné. Poslouchejte jak se mísí příjemná muzika spolu s praskajícími bublinkami.

5) Jděte ven

Přemožte se a jděte ven na procházku. Pokud je hezké počasí a svítí sluníčko, jeho svit dodá Vašemu tělu kromě přitažlivého opálení i vitamin D, dodá Vám tedy potřebnou sílu a pobyt na čerstvém vzduchu Vám provětrá mimo jiné i hlavu. Když se budete pozorně dívat okolo sebe, uvidíte nejen starosti, které trápí kde koho, ale i radosti, ať už v podobě ratolestí běhající na dětském hřišti či pobíhajících zvířat a dělajících neplechu svým páníčkům. I maličkost potěší a rozesměje. Pokud se ze začátku spokojíte s maličkostmi, dočkáte se i větších úspěchů a potěšení.

Fotografie publikována se svolením marin/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top