Acai Berry

palmové ovoce

Jedná se o palmové plody, které jsou známé již od dob jihoamerických indiánů. Má velmi příznivé zdravotní účinky. Dokonale detoxikuje organismus, zlepšuje kvalitu pokožky a dodává tělu ztracenou energii. Podporuje trávení a zlepšuje obranyschopnost organismu, čímž předchází onemocněním. Acai dokáže rovněž velmi rychle nastartovat metabolismus a tím pádem, je vynikající pomocník, při redukci hmotnosti. Antioxidanty obsažené v nasládlých tmavých kuličkách vážou na sebe tuky a vyplavují je z těla ven. U nás se nejčastěji používá Acai ve formě tobolek. Samozřejmě přepokládat, že pouhým polykáním tobolek se zbavíte nadbytečných kilogramů je mylné a zavádějící. Vždy platilo a platit bude, že člověk potřebuje k hubnutí pohyb a vyváženou stravu. Acai zde slouží, jako pomocník. Počátkem sedmdesátých let 20.st se Acai šířilo velmi pozvolna a to především ve světě sportovců. V osmdesátých letech již Acai představovalo klasický potravinový doplněk.

Něco z historie Acai Berry

Podle staré pověsti v dávných dobách náčelník domorodého kmene vyřknul zákon, který měl zajistit přežití kmene v období nedostatku. Pravidlo znělo, že každé nově narozené dítě musí být zabito, aby se kmen vyhnul hrozícímu hladu a nedostatku. Aby náčelník prokázal sílu svých slov, nechal zabít i svého novorozeného vnuka. Náčelníkova dcera žila v ústraní a trpěla steskem po svém dítěti. Jednoho dne se jí zdálo, že slyší křik malého dítěte a vydala se tím směrem, hledat trpící nemluvně. Dítě však nikde nenašla. Lehla si pod palmu, která byla obsypaná ovocem a žalem i vyčerpáním tam zemřela. Právě tam nalezl náčelník tělo své milované dcery. Při pohledu na strom rodící ovoce v plné síle zrušil náčelník svůj zákon. Palma nesla jméno jeho dcery, které se čte pozpátku: Acai. Plody této palmy připomínají naše hroznové víno. Rostou napříč Amazonií a jsou známy jako Acai berry. Tyto tmavé kuličky představují tradiční součást jídelníčku domorodého obyvatelstva už po mnoho staletí.

Fotografie publikována se svolením kongsky / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top