Babské rady pro krásu, opravdu fungují? My to víme! 1. část

Fotografie publikována se svolením dan / FreeDigitalPhotos.net

Ideál krásy má každý někde jinde. Někdo si myslí, že krásná žena by měla být dlouhé vlasy, jiný jako ideál krásy bere pověstné míry 90-60-90. Krása podle mnohých vychází i zevnitř, podle toho jak se zrovna cítíme, jak máme uspořádaný život, jak jsme s ním v harmonii. Člověk, který je ve stresu, je nervózní a má neustále problémy a potíže, může vydat tisícovky za kosmetiku a různé zkrášlovací prostředky, stejně nedosáhne totožného výsledku, jako jiný člověk, který však vede spokojený a šťastný život.

Pro krásu, hlavně my ženy, děláme mnohdy až krkolomné kousky. Pominu-li ženy, které neváhají jít na operaci, jen aby vypadaly dobře, si mnohé z nich nechávají píchat botox, zmrazovat vrásky a podobně. Investují do drahých a „prý“ kvalitních krémů. Co však dělat, když zrovna nemáte pět tisíc na to, abyste si koupila krém, který vás udělá mladší? Zkoumali jsme „babské rady“, které fungují na krásu. Znáte to, citrón vám vybělí vlasy, zubní pasta pomůže od akné, když pijete hodně vody, pleť je krásná a vypnutá. Jsou všechny tyto rady opravdu účinné? Na to se podrobněji podíváme!

Med pomáhá proti suchým rtům

Natřít si med na rty, chvíli jej nechat působit a rázem budete mít krásně jemné rty? Ano, med obsahuje plno užitečných vitamínů a minerálů. Navíc také obsahuje zvlhčující látky, které dokážou vaše rty krásně zjemnit a zvláčnit. Stačí, když si jednou týdně uděláte medovou kúru, kdy na rty nanesete dostatečné množství medu. Nechte působit, jak dlouho chcete. Vhodné jsou také balzámy na rty, které obsahují med, ty vám také v krásných a vláčných rtech pomohou.

Sáček s černým čajem na oteklé oči

Po těžkém dni v práci jsou vaše oči opuchlé a nateklé. Co s tím? Dejte si na oči čajový sáček a je rázem po problému? Ano, čajové sáčky skutečně pomáhají na oteklé oči. Čaj totiž obsahuje látku tanin a právě tato látka pomáhá působit proti otokům a také zklidňuje pleť. Udělejte si pohodlí, lehněte si, zavřete oči a dejte si na oči vlhké sáčky černého čaje (vodu důkladně vymačkejte). Nechte působit zhruba dvacet až třicet minut. Když si k tomu pustíte oblíbenou hudbu, máte navíc i krásný relax.

Citrón a citrónová šťáva vlasy zesvětlí

Ve chvíli, kdy nemáte čas na kadeřnici a chcete si vlasy malinko zesvětlit, můžete použít citronovou šťávu. Ta spolu se slunečními paprsky vlasy přirozeně zesvětlí a vy nemusíte používat barvu na vlasy. Je to pravda? Ano i ne. Zde je to sporné, protože ano, vlasy citronová šťáva zesvětlí. Vzdušný kyslík spolu se slunečními paprsky oxiduje ve vlasech a ty jsou pak poškozené. Kyselina citronová má stahující účinek, vlasy se uzavřou a díky tomu působí světleji a více září. Rozhodně to, ale není dobrá rada, vlasy to poškozuje. Vyvarujte se tomu.

Pití velkého množství vody zajistí pleť krásnou a vypnutou

Pokud denně vypijete minimálně dva litry vody, odrazí se to na vaší pleti, bude krásně jemná a pružná? Ne, neexistuje žádná souvislost mezi pitím vody a vypnutou pletí. Na vypnutou pleť má vliv to, jak je prokrvená a jak jsou pojivové tkáně pevné. I když to spolu nesouvisí, neznamená to, že nyní přestanete vodu pít v takovém množství. Tekutiny jsou důležité pro tělo a celkové zdraví.

Zubní pasta působí proti pupínkům akné

Objeví-li se vám na tváři pupínek, ihned sáhněte po zubní pastě, naneste ji na tvář a nechte působit, ideálně přes noc. Ráno se probudíte a po pupínku ani památky? Ne, zubní pasta obsahuje mentol, který působí chladivě, což si možná mylně vykládáte jako působení proti akné. Navíc fluor, který je v zubní pastě obsažený, může váš pupínek ještě více zanítit, takže zubní pastu na pupínky raději nepoužívejte.

Fotografie publikována se svolením dan / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top