Babské rady pro krásu, opravdu fungují? My to víme! 2.část

Fotografie publikována se svolením dan / FreeDigitalPhotos.net

Už naše babičky určitě chtěly udělat maximum proto, aby vypadaly hezky a dobře. Ony spoléhaly na přípravky, které si doma samy vytvořily. Spoléhaly se na bylinky. Vytvářely si tak odvary, kterými si čistily tváře, snažily se o to, aby vlasy získaly potřebné vitamíny a minerály, a to jen a pouze z přírody.

Dnešní doba však v tomto hodně pokročila a my už máme na vše různé přípravky, dokonce několik druhů, takže si spolehlivě můžeme vybrat produkty na citlivou, mastnou či suchou pleť a podobně. Výběr je opravdu široký. Také se od toho odvíjí cena, samozřejmě čím lepší a kvalitnější přípravek, tím vyšší cena. Osobně s tím mám zkušenost, má pleť je citlivá a ne vše na ni zabírá, až jsem našla firmu, která se vyhýbá chemii, do přípravků přidává aloe vera a minerální vody. Musím říct, že moje pleť nikdy nebyla lepší, ale bohužel má peněženka značně zhubla.

V první části článku jsme se zaměřili na tipy, které čteme snad v každém časopise pro ženy, kde nám radí, jak vypadat co nejlépe a jak se cítit co nejlépe. Jenže jsou opravdu všechny tyto rady a tipy pravdivé? Nebo to spolu nesouvisí? Po tom jsme pátrali a zjišťovali, jak to s těmi radami vlastně je.

Mléčná koupel je pro pleť blahem, máte po ní jemnou pleť

Do koupele přidat mléko nebo mléčné výrobky, krásně se v tom vykoupat a poté cítíte, jak je vaše pokožka jemná, hebká a krásná? Ano, mléko a různé mléčné výrobky totiž obsahují kyselinu mléčnou, ta vaši kůži změkčuje a mléčný tuk vaši pokožku krásně promastí, což pomáhá předcházet suché, popraskané kůži, která má tendenci vás nepříjemně svědit. Takovouto koupel si můžete dopřávat jednou týdně, kupte minimálně dva litry mléka, smíchejte s vodou a tuto lázeň si dopřejte. Vybírejte si také sprchové gely, které mají v sobě mléčnou složku, to také pomůže vaší pokožce.

Vajíčko na vlasy

Sama si pamatuji, jak si můj strejda, který měl dlouhé vlasy, dělal vajíčkové zábaly, kdy rozšlehal vejce a polil si jimi hlavu. Je to však vlasům prospěšné? Ano i ne. Lecitin, který vajíčka obsahují, skutečně působí proti suchým vlasům, ale pouze zatepla. Říkáte si: „Není problém, prostě si vlasy opláchnu horkou vodou.“ Pozor, když si vlasy opláchnete příliš teplou vodou, vajíčka vám zanechají památku, z vlasů se budou špatně dostávat dolů, a kdo by chtěl mít na vlasech vajíčka? Navíc, asi moc vábně to vonět nebude.

Obličejová gymnastika je skvělý facelifting

Když denně budete pravidelně cvičit obličejovou gymnastiku, váš obličej bude jako ze škatulky? Ne, to rozhodně ne! To, jaký je obličej a obličejové kontury, závisí na pojivových tkáních, ne na obličejové gymnastice. Navíc, při extrémních obličejových grimasách spíše mimické vrásky vznikají, takže pozor na to, abyste si vrásky spíše nepřidělávali.

Pořádné kartáčování vlasů znamená zářivé a lesklé vlasy

Znáte to, každou chvíli musíte své vlasy krásně a hojně vykartáčovat, aby vlasy byly krásné, dlouhé, zářivé a lesklé? Ne, vlasy, které takhle pořád kartáčujete, mají tendenci se lámat. Úplně tak stačí, abyste vaše vlasy pořádně pročesaly ráno a večer a vlasy dostanou skvělou péči. Nemusíte nutně vlasy často kartáčovat, spíše jim ublížíte.

Čím mastnější krém na noc, tím lépe

Noční krém je pro vás a pro vaši pleť důležitý, to rozhodně ano. Takže na noc si natřete pleť co nejmastnějším krémem? Ano i ne. Záleží hodně na tom, jakou máte pleť. Pokud je vaše pleť mastná, po mastném krému se vám udělají pupínky. Pokud však máte pleť suchou, je mastný noční krém nutností.

Lak na nehty chrání nehty

Lak na nehty pomáhá nehtům, chrání je před polámáním a před vnějšími vlivy? Ano i ne. Vrchní vrstva laku bude chránit vaše nehty, ale ten, kdo si nehty lakuje často, logicky často používá i odlakovač. Bezacetonové odlakovače jsou pro nehty trošku lepší, ale i tak nehty vysušují a ty jsou pak náchylné k lámání.

Fotografie publikována se svolením dan / FreeDigitalPhotos.net

 

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top