Balzám na duši

Pojem balzám na duši představuje vše, co vám dělá radost, kde se cítíte dobře, máte možnost relaxovat a odpočívat. Může to být návštěva galerie, posedět na zahrádce, procházka lesoparkem nebo četba oblíbené knížky v útulném koutku. Balzám na duši, je koktejl umíchán s pozitivních myšlenek a příjemných okamžiků. Pro zdravý vývoj člověka, je potřeba si takový balzám čas od času dopřát. Nabijete si baterky novou hnací sílou, lepší náladou a chutí se pouštět do různých aktivit. Duševní odpočinek má nezanedbatelný význam na naše fyzické a psychické zdraví. Pouhý spánek k odpočinku nestačí, naučte se vypnout.

Odpočinutý člověk-dar pro své okolí

Už se vám určitě stalo, že jste se cítili velmi unaveně, navzdory tomu, že jste šli docela brzy spát. Občas se vám možná stalo, že jste se cítili unavení životem. Za tímto pocitem stojí právě to, že neumíme vypnout. Nerozlišujeme, kde máme domov, příjemné prostředí, útočiště. Mnohdy si tam vědomky i nevědomky, taháme problémy zvenčí a tím se otráví i domácí atmosféra. Je důležité naučit se nezamořovat domácí atmosféru. Přepracovaný a neodpočinutý člověk, si koleduje o syndrom „vyhoření“. Signálů, které vám hlásají, že něco není v pořádku, může být více. Od bolesti zad, migrény, zažívacích problémů, zvýšená únava, oslabená imunita, poruchy soustředění, výpadky paměti, podrážděnost a střídání nálad. Je to jen zlomek příznaků, které se nevyplatí podcenit. K zdravému životu patří i radostné pobývání ve vztazích. Ať už s rodiči, dětmi tak i partnerem.

Vypnout je mnohdy těžké

Nejvíc obtížné bývá nalézt vhodný druh odpočinku u lidí, kteří dlouhodobě něco řeší nebo na něčem pracují, aniž by byl znát výsledek. Výsledek se projeví, až po úplném dokončení díla. Rozpracovaná záležitost zůstává v hlavě a irituje mysl. Fyzická aktivita a dostatek spánku, může pomáhat pouze, když se vyčistí mysl. Takto soustředěný člověk, si jen stěží užije svého balzámu. Nedokáže myslet na nic jiného, než kdy dokončí svůj projekt a jak to dopadne. Zde se doporučuje umělecká seberealizace. Fotit, malovat, vyřezávat, háčkovat, šít, vyrábět bižuterii. Vše, co vznikne za poměrně krátkou dobu a lze spatřit výsledek, který uspokojí. Rovněž luštění křížovek, hlavolamů, sudoku a četba knihy, před spaním, aby se mysl koncentrovala na nenáročnou duševní činnost.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top