Černé pivo pro větší prsa a další babské rady

čaj

„Dej si černý pivo a ony porostou jako z vody, to já ho pila a podívej na mě.“ Pamatujete si, když jste byli malí a vaše babička se vám snažila neustále radit? „Na ty vlasy bys měla používat odvar z kopřiv.“ A my místo toho kupujeme drahé krémy, drahé šampony a spoustu zbytečných produktů. Jak můžeme ulehčit našim peněženkám a oprostit své tělo od zbytečných chemikálií? Tak, že si zopákneme, co nám babička radila…

Babské rady, stejně tak jako přírodní kosmetika, v poslední době frčí. Lidé si pěstují bylinky, aby z nich mohli vařit a sem tam si z nich udělat zábal či odvar. Ženy si míchají domácí pleťové i vlasové masky. Začíná se rozmáhat strach z chemie, a tak se všichni přikláníme k přírodě. Jak je to lidstvo zvláštní? Překonává samo sebe, aby se nakonec vrátilo na začátek.

Já sama za sebe nikdy nebyla velký vyznavač všemožné kosmetiky. Nevlastním sto krémů, ani tisíc přípravků pro péči o tělo, vlasy a kdoví co ještě. Zároveň jsem nikdy nebyla ani vyznavač přírody. Sem tam si prostě natřu obličej krémem a sem tam zase maskou z jogurtu a banánů. Dělám to hlavně tehdy, když se chci cítit dobře, odpočinout si a nechat odpočinout i své pleti.

Proč ale nevyzkoušet něco přírodního? Pojďme se inspirovat radami našich babiček.

Babské rady pro krásné vlasy

VlasyNecháváte si narůst dlouhé vlasy, ale ony nerostou? Nebo jste zklamaní ze stříhání, protože vám vaše kadeřnice ustřihla víc centimetrů, než jste si přáli? A teď stojíte před zrcadlem, smutně si prohlížíte svoje vlasy a nejradši byste svoje rozhodnutí se stříháním vrátili zpět? Lámete si hlavu, jak to udělat, aby vám vlasy co nejrychleji dorostly?

Tip: Naše babičky radí, abychom používali kopřivy a vývar z nich. Natrhejte si pár stonků kopřiv a ostříhejte z nich všechny listy. Ty pak po dobu 30 minut nechte povařit ve 2 litrech vody. Potom odvar přeceďte a kopřivovou vodu vmasírujte do vlasů.

Kopřivy nejsou dobré jen pro růst vlasů, ale i pro jejich lesk. Stačí je po umytí kopřivovým odvarem opláchnout vodou.

Další tipy našich babiček pro zdravé a krásné vlasy

Trápí vás mastné vlasy?

Zkuste si do vlhkých vlasů vetřít kefír a pak hlavu zabalte do ručníku. Vlasy tak nechte po dobu 30 minut a pak je umyjte šamponem na mastné vlasy. Pozitivní účinek má také šťáva z citrónů, kterou každý druhý den vmasírujete do vlasů a po 20 minutách je smyjete. Vaše vlasy budou navíc vonět svěží vůní citrusů.

Trápí vás šediny?

Vaše vlasy ztrácí svou barvu, sem tam vám prosvítají šediny? Zkuste odvar ze šalvěje, který pomáhá proti šedivění. Dalším hitem působícím proti šedivění je například jablečný ocet.

Toužíte po lesklých a zdravých vlasech?

Zkuste do vlasů vetřít olivový olej, vlasy pak zabalte do potravinové fólie a zakryjte je ručníkem. Nezapomeňte je po 30 minutách dobře umýt.

Lesk tmavých i světlých odstínů

Barvu vašich tmavých vlasů oživí silný černý čaj, na světlé vlasy působí přeliv z heřmánku.

A co radí babičky pro naše zdraví?

Máta na žaludek i nachlazení

Máta je svěží, chutná a navíc má i pozitivní účinky na naše zdraví. Je dobrá na žaludek či nachlazení.

Tip: Uvařte si a ochutnejte čaj z řebříčku, máty, květů černého bezu a meduňky lékařské. Na 250 ml vody použijte od každé bylinky 10 gramů.

Zázvorová šťáva proti rýmě

Zkuste smíchat šťávu ze zázvoru s vodou, zahřát ji a nakapat ji na kapesník. Kapesník pak přiložte na čelo a nos. Díky zázvoru se vám uvolní dutiny a vy budete moci zhluboka dýchat.

Šalvěj na záněty

Trápí vás zánět močového měchýře nebo opuchlá víčka? Zkuste spařit polévkovou lžíci šalvěje, vylouhovat ji, přecedit a vypít, popřípadě ji použít jako obklad.

Jak naše babička docílila zářivého úsměvu, díky kterému sbalila dědu?

Sporným tipem našich babiček je jedlá soda s citrónem, která sice zuby vybělí, ale bohužel lehce naleptává sklovinu, takže určitě nedoporučuji používat pravidelně.

Lepší radou je používání jahod, které také bělí zuby, stejně tak jako vnitřní slupka banánů.

A co vy? Řídíte se radami svých babiček? Necháte se inspirovat?

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top