Chcete být jako Casanova?

casanova

Snem každého muže je být neodolatelným lvem salonu, kterému padne do náručí každá žena, po které touží. Bohužel ne každému se podaří dosáhnout takové zručnosti, a tak spíš pouze tiše závidí. Ale není třeba to vzdávat hned na začátku. Co se inspirovat legendárními svůdníky, jako byl například Giacomo Casanova? Kdo to vlastně byl a jak se z něj stál legendární milovník?

Giacomo Casanova byl italským knězem, intrikánem, špionem, kouzelníkem, diplomatem a spisovatelem. Za svůj život toho stihl více než desítky průměrných lidí na světě. Ale ze všeho nejvíce ho proslavila jeho posedlost mnoha ženami bez rozdílu jejich vzhledu, společenského postavení či osobních závazků. Seznámil se za svého života s takovými osobnostmi, jako byl Mozart, Voltaire, Kateřina Veliká či papež Kliment XIII.

Tvrdé začátky

Přitom začátky jeho života nebyly nejlehčí. Narodil se hereckému páru, ale jsou zvěsti o tom, že byl nemanželské dítě šlechtice Micheleho Grimaniho. Zpočátku byl křehkého dětství, dokud ho jeho babička nezavedla k čarodějnice, aby ho vyléčila, od té doby ho fascinovaly kouzla a čáry po celý život. Vystudoval právo a ještě, než dovršil věk 21 let, byl poprvé uvězněn za to, že vedl na tehdejší poměry příliš bouřlivý život. Nápravná zařízení a vězení za pobuřování veřejnosti ale navštívil za svůj život několikrát.

Svá zaměstnání nestřídal pouze z důvodu zájmů, ale i z nutnosti. Kde ho zaměstnali, tam ho poté propustili, exkomunikovali či vyhnali. A z jakého důvodu? Mnohoženství! Sexuální náruživost mužů nebyla v té době ničím neobvyklým, ale nikdo se tím nechlubil tak, jako právě Casanova.

Své sexuální zážitky zaznamenal do literárního díla Dějiny mého života, které napsal ve francouzštině. Díky němu se tak dovídáme spoustu informací o stylu tehdejšího oblékání nebo jak probíhal život všech vrstev od chudých, přes měšťany až po šlechtice. A samozřejmě i o jeho sexuálních zážitcích. Konkrétně zde vzpomíná na své zážitky se 122 ženami, ale rovněž i s několika muži.

Posedlost afrodiziaky

A kde se brala jeho neutuchající sexuální náruživost? Jsou dochovány záznamy o tom, že byl posedlý afrodiziaky, konkrétně ústřicemi a čokoládou, které dokázal spořádat ve velkém množství každý den.

Jemná technika svádění

Jeho styl svádění byl jemný a vybraných způsobů. Používal metodu koplimentů, nenápadných náznaků a výzev. Díky tomu si získal srdce a tělo žen, které byly provdány za hrubé a žárlivé muže. Nejprve jim podal přátelskou ruku a pokusil se jim ulehčit od trápení, a poté je začal galantně svádět. Řídil se mottem, že „bez hovoru je potěšení z lásky přinejmenším o dvě třetiny menší“.

Přestože si za život užil mnoho, i on se takříkajíc spálil a několikrát se nešťastně zamiloval. Pokud tedy máte za sebou jednu něšťastnou známost, nezoufejte. I největší milovníci občas narazili.

Zdroj fotografie: http://www.iceposter.com

 

Autor: Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top