Chcete mít lesklé vlasy? Přinášíme vám rady!

Vlasy jsou chloubou snad každé ženy a je mnoho žen, které touží mít vlasy krásně dlouhé, bohaté, objemné, zdravé a lesklé. Obvykle závidíme jiným ženám, herečkám a zpěvačkám, které mají vlasy doslova nádherné. My ať se snažíme sebevíc, obvykle podobného efektu nedosáhneme. Za známými osobnostmi často stojí celý tým odborníků, kteří hvězdu na dané vystoupení a focení připravují, takže není nutné zoufat. Opravdu ale nejde, aby se nám „obyčejným ženám“ vlasy leskly a byly krásné? Samozřejmě nemůžeme denně trávit dvě hodiny v koupelně, aby byly naše vlasy nádherné, ale přesto neexistuje něco? Připravili jsme si pro vás rady, jak docílit lesklých a krásných vlasů, aniž byste musela denně vstávat o dvě hodiny dříve.

Správný sestřih

Vlasy jsou základem mnoha žen a mnoho žen také touží po tom, mít dlouhé vlasy. Na tom nic není a je to v pořádku, nicméně je potřeba se o vlasy starat. Nutné je, abyste pravidelně chodila ke kadeřníkovi, který vám vlasy sestříhá a prostříhá. Díky tomu se zbavíte roztřepených konečků a nezdravých vlasů. Zároveň vaše vlasy dostanou střih, fazónu a nebudou působit neupraveným a nezdravým dojmem. Tip pro to, aby vaše vlasy vypadaly objemnější, je ten, že u kadeřníka zvolíte sestupný sestřih. Vlasům tak dodáte opticky objem.

Správná barva vlasů

Obecně se doporučuje, abyste barvení a melírování svých vlasů přenechali raději odborníkům, tedy kadeřníkům. Přeci jen s tím mají více zkušeností, ví, jaká barva sedne jakým vlasům. Navíc, pokud přecházíte například z blond na tmavě hnědou, kadeřník je pro vás nutností. Barva vlasů vám musí sedět, musíte se v ní cítit dobře. Pokud se barvíte doma, dejte velký pozor při výběru barvy. Pokud je barva na vlasy špatná a vašim vlasům nevyhovuje, nejsou vlasy přirozeně lesklé a krásné. Pro lesk vlasů jsou vhodnější přirozené barvy vlasů, popřípadě melíry.

Správná péče o vlasy

Péče je velmi důležitá a často podceňovaná. O vlasy se musíte starat a je jedno, jestli jsou to vlasy krátké, nebo jsou to vlasy dlouhé. Tak jako tak vlasy potřebují pravidelně umývat. Důležité také je, čím vlasy umýváte, jakým šampónem, jaký používáte kondicionér. Kadeřnice radí, abyste používali přípravky určené přímo pro vaše vlasy, pokud máte vlasy barvené, používejte produkty pro barvené vlasy, pokud se vám vlasy mastí, použijte produkty pro mastné vlasy a podobně. Získáte tím pro vlasy to, co potřebují, a budou tak lesklejší a krásnější.

S péčí to není nutné přehánět

Mnoho žen si myslí, že čím více toho na vlasy naplácají, tím je to pro vlasy lepší, což je velký omyl. Pokud jsou vaše vlasy jemné, je přehnaná péče pro vlasy spíše škodící, než prospěšná. Vlasy to zbytečně zatěžuje, což jim neprospívá a lesku se málokdy dočkáte.

Správný styling vlasů

Pro větší objem hlavu předkloňte a vlasy vysušte, aby byly polosuché. Získají tak na objemu. Dobré je vlasy také foukat přes kulatý kartáč, vlasy jakoby zvedáte od hlavy. Foukání vlasům také moc nepřidává, takže i při foukání se vyhýbejte vysokým teplotám a horkému vzduchu, to vlasy zbytečně vysušuje a lesklé jen tak nebudou. Vlasy můžete načechrat rukama a pro zafixování použijte lak na vlasy, který není těžký.

Správný účes

Vlasům můžete dodat na objemu a na lesku tím, že jim dáte správný účes. Polosuché vlasy natočte na velké natáčky a lehce vyfénujte, poté nechte na natáčkách vlasy doschnout. Popřípadě zvolte menší vlnky, které budou po celé hlavě, nebo pololokny, které vlasům dodají lehkost. Pro krásný lesk navíc vlasy můžete lehce postříkat leskem ve spreji.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top