Chcete ušetřit za kosmetiku? Zde je pár užitečných tipů!

Jak ušetřit za kosmetiku

Ne nadarmo se říká: „Krása něco stojí“, ale rozhodně to neznamená, že je nutné vyhazovat za ní nekřesťanské peníze a utrácet tak korunky mnohem více, než je opravdu nutné. Možná i vám dělá nákup kosmetiky v peněžence pořádný průvan a pokud už toho máte dost, osvojte si několik velice jednoduchých triků, díky kterým výrazně ušetříte! Reklamy nabízející nespočet druhů kosmetiky na vás útočí ze všech stran. Než ale podlehnete reklamní kampani a vrhnete se na zběsilý nákup dalších zázračných kelímků, zvažte, jak jsou na tom vaše zásoby. I kosmetika má svou lhůtu a vám se doma možná válí celá řada otevřených přípravků, které máte načaté…vlastně už nevíte od kdy! A to pro vaši pleť rozhodně není to nejlepší…

Dvakrát měřte a jednou nakupujte!

Snažte se vyhnout zbrklým nákupům zajíce v pytli a vybraný výrobek si – v rámci možností – otestujte. Osmělte se a klidně se v lékárně či drogerii zeptejte na vzorky. Ve většině přípravků mají tzv. testery k dispozici. Díky tomu si budete moci vyzkoušet konzistenci a vyhnete se případným alergickým reakcím. Rozhodně nenakupujte bez rozmyslu a vždy si pořizujte opravdu jen to, co vám zrovna došlo. Žádné nákupy do zásoby!

Kdo šetří, má za tři!

Podceňovat sílu a kouzlo slev a nejrůznějších akcí se nevyplácí! Na nákupu ve slevě rozhodně není nic špatného a navíc se na tom dá podstatně ušetřit, což jistě oceníte. Sledujte webové stránky vašich oblíbených značek a buďte ve střehu, kdy se jaká akce chystá. Výhodně se dá nakoupit i přes internet a bát se nemusíte ani nákupů ze zahraničí.

Zužitkujte úplně všechno!

Máte doma přípravky, které se dají rozstřihnout? Pak tak rozhodně učiňte! Na jejich dně se mnohdy skrývá ještě několikadenní dávka, jež by byla škoda vyhodit. Zapojíte-li navíc vaší fantazii, můžete ušetřit i u dekorativní kosmetiky! Jak? Kupříkladu pořídila-li jste si pudr, který jste koupila ve spěchu a doma zjistila, že je na vás moc tmavý? Pak jej použijte jako bronzer na tváře!

Snažte se ubrat na množství!

Většina žen se drží mylné představy, že čím více toho na sebe „naplácají“ tím lépe to bude vypadat. Milé dámy, takhle to ale opravdu nefunguje. Jistě jste slyšely rčení: „V jednoduchosti je krása“. Zpravidla toho stačí podstatně méně a ve výsledku stejně budete vypadat nádherně.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDitigalPhotos. net

Autor: Nikol Bláhová

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top