Chyby, kterých se na svých vlasech dopouštíme

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Vlasy jsou často pýchou ženy, a proto chceme, aby naše vlasy byly krásné, dlouhé, lesklé a bohaté. Málokdo však takové vlasy má. Vždycky obdivujeme vlasy někoho jiného, zejména různých celebrit. Jenže za jejich krásnými vlasy stojí řada kadeřníků, odborníků a někdy také umělé prodloužení. Snažíme se o vlasy pečovat a starat se o ně, ovšem je až s podivem, jak moc svým vlasům dokážeme ubližovat a dopouštět se na nich chyb. Díky těmto našim chybám jsou vlasy vysušené, bez lesku, lámou se. Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštíme na svých vlasech? Máme pro vás seznam. Osobně se musím přiznat, že pár chyb také provádím.

Příliš často vlasy v ohonu

Pokud jste ten typ, kterému velmi sluší vlasy v ohonu, neznamená to, že musíte neustále chodit jen s vlasy v ohonu. Pakliže stále nosíte vlasy v ohonu a málokdy si je rozpustíte, svým vlasům škodíte. Vlasy se lámou, třepí se a to hlavně v místě stažení gumičkou. Je proto dobré, abyste našli nějakou alternativu, aby se vlasy tolik nepřetěžovaly.

Dlouhé vlasy, ale bez střihu

Nechat si narůst dlouhé vlasy je fajn, myslíte si, že s dlouhými vlasy není moc práce, jednoduše je stáhnete do gumičky a nic moc nemusíte dělat. To ano, ale je nutné, abyste o své vlasy pečovali a dávali jim pravidelný sestřih. Pokud vlasy nejsou pravidelně sestříhávané, začínají se vysušovat, lámat a jsou vysílené. Pravidelná návštěva kadeřníka je velmi důležitá.

Mytí vlasů každý den

Pokud si vlasy myjeme každý den, velmi je vysušujeme. Při každém umytí smýváme přírodní esenciální oleje, které si vlasy vytváří a vlasy jsou náchylné k lámání. Pokud nutně potřebujete vlasy pravidelně každodenně umývat, vyzkoušejte suché šampony, které tolik vlasy neničí.

Sušení vlasů horkým vzduchem

Vlasy si myjeme ráno a poté jdeme do práce, do školy nebo na jednání. Potřebujeme tak vlasy rychle vysušit. Obvykle sáhneme po fénu, který nastavíme na nejvyšší výkon a také teplotu nastavíme tu nejvyšší. Horký vzduch vlasům škodí, vysušují se a pak se lámou. Ve chvíli, kdy nemusíte vlasy sušit horkým vzduchem, nedělejte to. Pokud však není jiná možnost, vezměte fén, nastavte jej na střední stupeň a teplotu dejte co nejnižší. Fén dávejte co nejdál od vašich vlasů, můžete použít i přípravek, který vaše vlasy chrání před horkým vzduchem.

Sušení vlasů ručníkem

Po umytí si vlasy často utíráme ručníkem, abychom z vlasů vysáli přebytek vody. Ručníky jsou však pro vlasy tvrdé a nesají tak dobře jako například bavlna. Vyzkoušejte látkovou plenu, kterou si omotejte okolo hlavy, netřete s ní vlasy. Bavlna z vlasů vysaje přebytečnou vodu a vlasy nebudou poškozené.

Domácí stříhání

Toužíte po nějaké změně. To je v pořádku, změnu můžete vyzkoušet s ofinou, které jsou teďka módní. Variant je hned několik, rovnou ofinu, šikmě zastřiženou. Ovšem pozor, ofina je poměrně citlivá věc, proto rozhodně neberte sama nůžky a nestříhejte si ofinu sama. Raději se svěřte do rukou kadeřnici. Mnoho žen, které zkoušelo stříhat ofinu doma, splakalo nad výsledkem. Neustále zarovnávaly a zarovnávaly, až neměly skoro žádnou ofinu. Ofina musí být ustřižena rovně, musí být zarovnaná a nikde se nesmí neobjevovat nechtěné zuby. To v pohodlí domova obvykle nevykouzlíte.

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top