Citronová voda a její blahodárné účinky

lemon juice

Citróny neodmyslitelně patří k účinným pomocníkům při léčbě viróz z nachlazení a také jako prevence. Šťávu z citrónu bychom měli však zařadit do svého každodenního pitného režimu. Smícháním citrónové šťávy s čistou vodou pomůžete svému organismu. Přinášíme vám sedm jasných důvodů, proč si denně dopřát citróny.

Krásná a svěží pokožka

Citróny a jejich vysoký obsah vitamínu C jsou důležitou složkou pro správnou funkci imunitního systému. Nesmíme však zapomínat, že vitamín C rovněž zodpovídá za stimulaci kolagenu v organismu. Tím se výrazně podílí na pružnosti a svěže vypadající pleti. Vitamín C pomáhá minimalizovat výskyt vrásek. Tímto nápojem 1citrón a 2l vody pomůžete ne jen svému tělu, ale také své pokožce. Citrónová voda se může rovněž na tampónku aplikovat přímo na problematickou pleť. Pokud máte akné, mílie nebo flíčky v obličeji je to skvělá volba na domácí a přírodní péči. Citrón má antiseptické a antibakteriální účinky. Pokud chcete pleť zároveň hydratovat, stačí přidat nastrouhanou salátovou okurku a máte pleťovou masku pro mastný a smíšený typ pleti.

Pomáhá hubnout

Sklenku citrónového elixíru by si měl dopřát každý, kdo vyznává zdravý životní styl a chce být štíhlý. Stimuluje tělo k menšímu ukládání tuků a zároveň tělo povzbuzuje k rychlejšímu spalování. Rovněž zabraňuje přílišnému ukládání vody v těle. Pektinová vláknina pomáhá nastartovat metabolismus.

Snižuje chuť na kávu

Pití citrónové vody snižuje chuť na kávu. Pokud patříte mezi milovníky kávy, pomůže vám pití tohoto zdravého drinku snížit nepřekonatelnou chuť na kafe.

Vyrovnává pH v těle

Citron patří mezi potraviny, které obsahují polyfenoly, vlákninu, vitamíny, karotenoidy, minerální látky a mastné kyseliny. Po chemickém rozštěpení polyfenolů, vznikají flavonidy například Rutin. Ten v těle působí jako důležitý antioxidant. Další důležitou složkou je vláknina, která je zastoupena 4,7%. Rozpustná vláknina ve vodě nám v těle prospívá tím, že snižuje hladinu cholesterolu v krvi a také má ochranný charakter před rakovinou tlustého střeva. Při vstupu do trávicího traktu působí alkalicky a vyrovnává balanc a odkyseluje organismus.

Upravuje trávení

Pohár s vodou a citrónovou šťávou, který si dáte hned po probuzení, vám nastartuje trávicí trakt, žaludek, játra, ledviny a také střeva. Připravíte si tak organismus na přísun potravy bez předešlého šoku pro tělo. Také vyplavíte toxiny, které se během noci usadily v trávicím traktu. Pokud trpíte na zácpu, dopřejte si ráno sklenku vlažné až teplé vody s citrónem.

Srdeční činnost

Citrónový drink se výrazně podílí na kontrole srdeční činnosti. Pomáhá udržet tlak v rovině a dokáže uvolnit tělo i mysl.

Proti krvácení dásni

Pokud na tento problém trpíte, zkuste aplikovat čerstvou citrónovou šťávu na dásně a jemně prstem masírovat. Výplachy úst citrónovou vodu, jsou skvělou prevencí proti paradentóze. Rovněž pomáhá odstranit zápach z úst. Než vyrazíte do společnosti kloktejte vodu s citrónem a rovněž jednu sklenku vypijte

Fotografie publikována se svolením dusky Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top