Co by neměli dělat muži po třicítce? 2. část

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Máte partnera, kterému bude brzo třicet, nebo už po třicítce měl? A stále se snaží vypadat mladě a cool? I muži se nevyrovnávají se stárnutím zrovna nejlépe, i když na venek působí hrozně hrdinsky. Co naplat, nikdo nechceme stárnout. Zatímco ženy se nebojí botoxu, plastických operací, muži se na to snaží jít jinak. Jenže věk nezastavíte, a i když se vám úplně nechce, přihlédnout k věku je dobré a určité věci, nedělat. Jaké věci by tedy muž po třicítce rozhodně neměl dělat? Sestavili jsme žebříček!

Nemít přehled a rozhled

Je mnoho odvětví, které vás nezajímá, to je jasné. Politika jde mimo vás, technika a výzkum. Je však důležité, abyste měli alespoň nějaký rozhled a přehled o tom, co se ve světě děje a co se děje u nás. Že probíhají volby, že je někde nějaká válka, kdo je prezidentem v naší zemi a podobně. Sledujte zprávy, čtěte noviny a hledejte informace na internetu. Mezi svými přáteli pak nebudete vypadat jako nevzdělanec a budete si mít o čem bavit, popřípadě se můžete zapojovat do debaty, do které byste se předtím nezapojili, protože jste nevěděli, o čem je řeč.

Mít práci, kterou nemáte rádi

Po škole si na poli pracovním moc nevybíráte, vezmete často zavděk první prací, která nabízí tolik potřebné a ceněné zkušenosti. I když dnes dělá hodně lidí práci, která je nebaví, je dobré najít tu odvahu a změnit to a kdy to změnit, když  ne teď, po třicítce? Po škole máte, máte za sebou pár let praxe, která vám v životopise udělá také pěkné jméno. Ve věku třiceti let byste měli mířit k vrcholu, ne stagnovat na jednom místě!

Žít u rodičů

Něco jiného určitě je, když bydlíte u rodičů na baráku, kde máte k dispozici celé horní patro. Máte tady soukromí, rodiče k vám nechodí jako do svého pokoje a můžete si nahoru vzít, koho chcete. Když však žijete v malém často dětském pokojíčku a necháváte se maminkou opečovávat, je to na pováženou. Mamánci totiž existují a přibývá jich stále víc a víc. Muži ve třiceti by měli mít své zázemí, kde by si svou partnerku mohli pozvat a maminka by jim nepřinesla snídani až do postele.

Živořit od výplaty k výplatě

Ve třiceti muži obvykle mají rodinu, případně plánují založení rodiny. Pro rodinu je důležitá také finanční složka, která rodině zajistí dobré bydlení, zaplacení účtů a celkově dobrou životní úroveň. Muž, který žije od výplaty k výplatě, rodině toto zajistit nemůže. Je týden před výplatou a vy máte v peněžence stovku? Změňte to, zaměřte se na svůj rozpočet, popřípadě na své příjmy a na to, jak je zvýšit a zajistit si jich dostatek na přežití.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top