Co je to vlastně přátelství s výhodami?

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Přátelství s výhodami, kamarádství s benefity či friendly sex je poměrně nový fenomén, který se rozšiřuje. Nejčastěji tento mód přátelství využívají mladší generace, ovšem najde se i pár takových, kteří tento model přátelství využívají i ve vyšším věku. Přátelství s výhodami obecně není špatná věc, ale když se na to podíváme podrobněji, zjistíme, že pár kazů na něm určitě najdeme. Podobně jako moje kamarádka, která se na přátelství s výhodami domluvila se svým kamarádem z práce. Oba si rozuměli, ale láska to nebyla, tedy alespoň z jeho strany. Kamarádka stále však doufala „v něco víc“ a tak si ubližovala. Myslela si, že se v něm něco zlomí, něco ho přiměje se na ni podívat jako na ženu, ne jako na kamarádku. To se bohužel nestalo a dostavilo se zklamání.

Přátelství s výhodami využívají velmi často lidé, kteří žijí životem singles. Nechtějí se vázat a tak zvolí tuto metodu, kdy si jen a jen užívají, sex je velmi dobrou výhodou ke stávajícímu kamarádství, které je také dobré. Od běžného kamarádství se to téměř neliší. Jdete spolu normálně na večeři, do kina nebo i na dovolenou. Výhodou je také to, že si rozumíte v sexu. Nenárokujete si partnera, nežárlíte, neomezujete se navzájem, což je přesný prototyp pro výraz užívat si. Na první pohled ideální, netaháte do toho lásku, city, nic. Pokud jste oba dva takto založení, pak problém asi nenastane. U přátelství s výhodami však často nastává situace, kdy si jeden z partnerů začne dělat iluze, chce něco víc. Partner se tak lekne a začne od vztahu utíkat a není divu, kdyby chtěl stálého partnera, přátelství s výhodami by nejspíš neudržoval a našel si stálého partnera.

Nesmíte se zkrátka do partnera zamilovat. Lehce se to řekne, hůř dělá, obzvlášt u žen, které do sexu většinou city zapojují. Nejčastější přátelství s výhodami je takové, kdy jeden z partnerů toho druhého miluje, očekává, že k němu partner pocítí to samé, když spolu budou trávit čas a budou si rozumět v posteli. Jsou známé případy, kdy se z přátelství s výhodami vyklubal vztah, ale je to opravdu jen hrstka, takže spíše výjimka, která však potvrzuje pravidlo.

Ve chvíli, kdy se jeden z partnerů zamiluje, chce samozřejmě něco víc. Začne tak na partnera apelovat, že spolu netráví dostatek času, žárlí na každého. Logicky tak začne vyžadovat pozornost, začne na protějšek tlačit, což se mu nelíbí. Není to ten bezstarostný a svobodný vztah, který si představoval, a tak začne couvat a bude se snažit přátelství s výhodami utnout.

V případě, že nastane situace, kdy cítíte něco víc, začněte jednat, než vám to ublíží. Konec přátelství s výhodami bývá obvykle podobný, jednomu partnerovi zůstanou oči pro pláč a konec nadějí, že možná vy jej umíte napravit.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top