Co na sebe, když se řekne dress code? My to víme!

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Firemní večírek, raut, významná party pro vašeho firemního sponzora a podobně. Akce, na které jedni chodí velmi často, jiní velmi zřídka. Na takové akci se setkáváte se zajímavými lidmi, můžete si z akcí odnášet kontakty, které se vám budou později hodit, můžete navázat přátelství.

Takové akce se však nespokojí s pěknější halenkou a kalhotami, džíny v úvahu vůbec nepřipadají. Mnohdy člověk neví, co si na takovou party či akci vzít, aby to nebylo moc nebo naopak málo. Nic se nebojte, na pozvánkách bývá uvedeno, jaký dress code si na sebe vzít. Jenže ty názvy samy o sobě nic neřeknou. Takže tápete dál. Od nynějška už tápat nemusíte, my vám rozluštíme hádanku, kterou tyto slovíčka skrývají.

Dress code: Black Tie nebo také Ultra Formal

Pokud je vaše pozvánka opatřena těmito slovy, je nutné vědět, že jde o nejformálnější oděvy. Muži si rozhodně musí vzít smoking, společenský oblek s kravatou je totiž velkým prohřeškem, a tak jej raději nechte doma. Ženy zase mají jasnou volbu v tom, že šaty musejí být dlouhé a večerní. Dříve se muselo dodržovat i to, že šaty žen musely být jednoznačně černé. Dnes už dámy nemusejí volit jen černou, mohou si vybrat také jinou barvu. Šaty je dobré doplnit botami na podpatku, jako kabelku je vhodné použít psaníčko.

Dress code: Semi Formal

U slůvek Semi Formal nemusíte nutně mít dlouhé večerní šaty či smoking. Ovšem je důležité, abyste se zde řídili časem, který je na pozvánce uveden. Pokud se akce koná odpoledne, klidně si na sebe vezměte elegantní kostýmek, partner může mít oblek, který může být i jiné barvy než černé. Jakmile je však na pozvánce šestá hodina večer. V tuto chvíli by partner měl sáhnout po obleku černé barvy a vy si vyberte nějaké slavnostnější koktejlové šaty.

Dress code: Creative Black Tie

Varianta Creative Black Tie je o poznání zajímavější. Zde můžete zúročit svůj styl, vědomosti, které máte o módě a doplňcích. Základem jsou opět dlouhé večerní šaty. Ty však na sobě mohou mít potisky, vybrat si můžete také šaty, které na sobě mají kovové aplikace. Vyzkoušet můžete také různé střihy šatů, které by se na běžný black tie moc nehodily. Pánové smoking však nesvléknou, ovšem nemusí už mít motýlka. Košile nemusí být nutně bílá. Zajímavé je, když muž sladí barvu košile s barvou šatů své partnerky.

Dress code: Coctail

Dress code, který se skrývá pod slovíčkem coctail je spíše neformálního typu, stále se však jedná o společenskou událost, na to je potřeba myslet. Šaty se na tuto akci volí spíše krátké. Pokud jste mladá a máte na to postavu, klidně si na sebe oblékněte minišaty. Volnou ruku máte také v materiálech a v doplňcích. Zde můžete ukázat svůj osobitý módní styl a smysl pro styl. Váš partner si může na sebe vzít košili s rozhalenkou, bez kravaty. Večer by však partner neměl zapomenout na sako.

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top