Co naše babičky závidí dnešním maminkám? My to víme!

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Být maminkou je krása. Máte svůj malý a krásný uzlíček štěstí a v tuto chvíli si myslíte, že neexistuje šťastnější a spokojenější člověk, než jste vy. Jenže s dětmi přicházejí nejen radosti, ale také starosti. Dnešní maminky mají k dispozici mnoho nový a nových věcí, které dříve nebyly tolik k dostání. Jednorázové pleny, chůvičky, monitor dechu. Toto vše naše babičky neměly, tudíž musely pleny prát a vyvářet, a dítko častěji kontrolovat. Dnešní doba a hlavně mnoho vychytávek dnešním maminkám umožňuje pohodlnější život a také lepší možnosti, jak se o své dítko postarat.

Doba se vyvíjí a mění a tak přirozeně dnešní maminky nedělají to, co dělaly naše babičky. Péče o děti není jednoduchá a vychytávkami si dnešní maminky mohou trošku usnadnit péči o dítě. Rozhodně to není o tom, že by se dnešní maminky o děti nestaraly, jen si o něco ulehčí. Co však naše babičky závidí dnešním maminkám? Co ony neměly? To se dozvíte v následujících řádcích.

Monitor dechu

Monitor dechu je pro někoho zbytečná vymoženost, pro někoho však věc, bez které by se neobešly. Náhlá úmrtí existují i u dětí, které jsou zdravé a donošené, proto takový monitor dechu může vašemu dítku zachránit život, což je rozhodně dobrá pomůcka. Cena monitoru dechu vás možná odradí, jelikož začíná zhruba na tisíci koruně, ovšem lze koupit i starší monitor dechu, nebo si jej půjčit v porodnici.

Elektronické chůvičky

Elektronické chůvičky se hodí ve chvíli, kdy máte větší byt nebo dům, popřípadě chcete v létě posedět na zahradě. Hodí se však i do menšího bytu, kdy si chcete s přáteli popovídat. Chůvička vám přenese zvuk, pokud však budete chtít, už existují i chůvičky, které přenášejí i obraz, takže své dítě i uvidíte. Chůvička vám také dopřeje trošku klidu, nemusíte pořád dítě kontrolovat.

Sterilizátory

Malé dítě potřebuje mít své jídelní pomůcky čisté. Kdysi to bylo tak, že jste postavila hrnec s vodou na sporák, nechali vodu vařit a do něj kojenecké propriety. Dnes už existují sterilizátory, které vám tuto práci ulehčí. Ideální jsou ty do mikrovlnky. Láhve do něj naskládáte, přidáte vodu a na pár minut zapneme mikrovlnku.

Papírové pleny

Papírové pleny jsou vynález, který používají maminky denně a nemohou si jej vynachválit. Nekupí se vám nikde v bytě špinavé pleny, které je potřeba přemáchat, vyvařit a vyprat. Papírové pleny vám však udělají pořádnou díru do rozpočtu a ekologové proti tomu dostatečně brojí.

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky jsou velmi dobrými pomocníky. Nemusíte tak dítko téměř při každém přebalování sprchovat, stačí jen použít vlhčené ubrousky. Navíc, pokud má dítko například špinavou ruku, můžete vzít vlhčený ubrousek a dítěti ruku otřít.

Teploměr do ucha

Teploměr do ucha je výbornou pomůckou. Můžete dítěti změřit teplotu i ve chvíli kdy spí, nemusíte jej tak budit jako tomu je u běžných teploměrů.

Elektrická odsávačka hlenů

Místo odsávání ústní odsávačkou vsaďte na elektrickou odsávačku hlenů. Popřípadě můžete použít takovou odsávačku, která se připojí na vysavač. I když to zní možná poněkud drasticky, ale lékaři ji doporučují. Hleny se krásně odsají a rozhodně lépe, než ústní odsávačkou.

Elektrická odsávačka mléka

K dispozici je na trhu také elektrická odsávačka mléka. Samozřejmě je nejlepší, když se dítě přisaje přímo k mamince a saje přímo od ní, ale když je to nutné a potřeba, elektrická odsávačka mléka je skvělým pomocníkem.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top