Co nekupovat dětem z druhé ruky? My to víme!

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Dítě je velká radost, ale i starost. Chceme pro děti to nejlepší, a proto se jim snažíme dopřát co nejlepší věci. Jenže v době, kdy děti rostou, nás nestojí zrovna málo peněz. Pobavil mě nedávno výrok mé tety, která říkala, že bratranec neustále roste. Koupí mu v obchodě boty a než přijedou domů, už je má zase malé. Spousta rodičů, kteří nemají na to, aby kupovali neustále nové a nové věci, řeší situaci tak, že jednoduše kupují věci z druhé ruky. Jenže ne všechno je dobré kupovat z druhé ruky. Jsou věci, do kterých je zkrátka nutné investovat finance a koupit je nové. Jenže, které věci nejsou dobré, kupovat z druhé ruky?

Boty

Velmi lákavě zní, když vám kamarádka podaruje boty po svém dítěti. Oceňují to zvláště ti, kteří mají hluboko do kapsy, nebo mají dvě děti. Dvoje výdaje za boty už nejsou tak malé. Boty jsou důležité, zejména u dětí. Těm se noha tvaruje, a tak je opravdu moc důležité, aby byla bota kvalitní. A takové boty stojí o něco více, ale rozhodně se do nich vyplatí investovat. Boty tedy rozhodně a zásadně nekupujte z druhé ruky. Boty se totiž vytvarují podle nohy prvního nositele a ti, kteří nosí boty jako druzí, třetí, pak mohou mít problémy, jelikož tvar nohy bude jiný. Navíc boty v sobě mohou mít skryté vady, ne každá bota má dlouhou životnost.

Matrace

I když je velmi lákavé, že vám někdo nabídne matraci po dítěti, s matracemi je to podobné jako s botami. Také je nějakým způsobem vytvarovaná po prvním majiteli a její kvalita pak už není stoprocentní. Proto i do matrace je dobré investovat a kupovat ji novou a originální. Kvalitní matrace má totiž vliv na dětskou páteř, na kvalitní a dobrý spánek. Díky dobré matraci dítě později nemusí trpět bolestmi zad, problémy se zády a podobně. Proto raději investujte a kupte matraci zcela novou.

Nádobí

Kojenecké lahve a obecně plastové nádobí pro děti je lepší kupovat také nové. U použitých kojeneckých lahví nevíte, jak s nimi předchozí majitel zacházel, co vše s nimi dělal, jestli je řádně udržoval, vyvářel, myl a podobně. Pečlivě se musí udržovat i ty nové kojenecké lahve, natož ty, které máte z druhé ruky. V plastovém nádobí se mohou skrývat plísně, které pouhým okem viditelné nejsou.

Spodní prádlo, plavky

Naprostým tabu je i spodní prádlo a plavky. Tady jde už o osobní hygienu a o člověka jako takového. Teoreticky i ve vypraném prádle mohou zůstávat bakterie a mikroby. Navíc nikdy nevíte, kdo přesně toto prádlo měl, kdo jej nosil. Samozřejmě existují výkupny spodního prádla a plavek, ale tam rozhodně nic nekupujte!

Sedačka do auta

Sedačku do auta je také dobré kupovat novou. Nikdy nevíte, kolik lidí ji před vámi vlastnilo, a i když na internetu se prodávající dušuje, že je to opravdu téměř nepoužívaná sedačka, nemusí tomu tak být. Sedačka navíc může být z bouraného vozu a už nemusí být stoprocentně bezpečná, i když na první pohled tak vypadat nemusí, může být prostě nějak poškozena uvnitř, a dítě tak v případě potřeby nemusí ochránit. Proto i v této chvíli je lepší sáhnout po nové sedačce.

Odsávačky hlenů, teploměry a dudlíky

I tyto věci je dobré koupit zbrusu nové. Jde zde především o hygienu a o to, i když máte pocit, že odsávačku, teploměr a dudlík pečlivě umyjete, mohou se zde objevovat bakterie, které nejsou na první pohled patrné. Objevit se mohou i plísně, podobně jako u plastového nádobí, které nejsou viditelné pouhým okem, ovšem vás pěkně potrápit. Proto raději vždy vybírejte ty, které jsou nové. Vyhnete se tak možným nepříjemnostem.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top