Derma váleček – kosmetický pomocník

Derma váleček

Derma váleček, nebo také derma roller, pomáhá zvyšovat účinky aplikované kosmetiky – pleťové krémy, séra a jiné koncentráty. Tento certifikovaný pomocník se používá jak pro domácí ošetření pleti, tak v kosmetických salónech.

Velikost mikrojehliček se různí a začíná na 0,2 mm. Závisí na tom, zda se jedná o obličej nebo zbytek těla. Menší mikrojehličky se používají pro obličej a větší například pro stehna nebo hýždě. Derma váleček je současně i výborný pomocník v boji s nepříjemnou celulitidou. Mikrojehličky způsobují lepší a hlubší pronikání krémů a séra do pleti a podporuje tvorbu kolagenu. Při klasickém nanášení krémů se do pokožky vstřebá maximálně 3% účinných látek. Díky válečku se dostane pod kůži mnohonásobně více účinných látek, a zesílí se tak účinek používaného krému. Díky jehličkám a bezbolestné metodě se obsažené látky a výživa z krémů dostanou do epidermis a dermis.

Jak používat derma váleček

Přejíždíte válečkem po obličeji a jehličky vytvoří mikrovpichy do pokožky. Ty vytvoří transportní tunel, který dopraví účinné látky co nejhlouběji do pokožky. Používání válečku podporuje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu, což způsobuje omlazení pleti. Produkce nového elastinu i kolagenu vyrovnává stávající vrásky a vyplňuje jejich hloubku. Rýhy se stávají méně zřetelné. Derma váleček se doporučuje používat i na pokožku, která je poznamenána jizvičkami z akné. S derma válečkem je to stejné jako se zubním kartáčkem. Nikdy ho nikomu nepůjčujte a doporučuje se ho pravidelně čistit desinfekcí, která je přímo k tomuto účelu vyrobena. Mnohdy bývá jako součást balení s podrobným popisem.

Jak často používat derma váleček

Derma váleček je možné používat 1x denně, ale bohatě postačí 2x do týdne. Pokud máte citlivou pokožku nebo alergie, nejprve vyzkoušejte váleček na kousíčku pokožky. Zvykat by si pokožka měla postupně. Nikdy nepoužívejte derma váleček před nebo po opalování.

Zdroj obrázku: http://www.treatmentsaver.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top