Déšť, který smývá hněv

dest

Ráno bylo úplně klasické. Postavila jsem si vodu na kávu, mrkla jsem na emaily, hodila sprchu a srkala kafe. Hodila jsem se do pucu a sledovala na velkých hodinách v obýváku čas. Na 11.15 jsem byla objednaná k ženskému lékaři na preventivní prohlídku, která se v UK provádí jednou za tři roky. Zkontrolovala jsem obsah kabelky a vyrazila směr zastávka. U lékaře dávno minulo 11.15 a sedím, čekám, sleduji digitální nadpis a nervózně si koušu rty. Bylo kolem 11.30hod když jsem požádala svého přítele, aby doplnil mojí nedostatečnou angličtinu a zjistil telefonicky, kde nastal zádrhel, že nejsem ještě na řadě. Chyba v systému. Vzali mě tedy ihned s velkou omluvou. Docela mě znervózněl časový skluz a spěchala jsem na autobus. Připravím si kartu, nastoupím a co to? Na kartě došel kredit, vytahuji honem peněženku a podávám řidičce peníze. Ta mi se škodolibým úsměvem oznamuje, že papírové bankovky nebere.

Pohybem ne jen ke zdraví, ale i lepší náladě

OK, dojdu domů pěšky, mám to jen 20 minut. Sotva jsem ušla pár kroků, po mé pravici na silnici, se táhla kaluž, jako jezero. A kde se vzala, tu se vzala a vjela do ní v plné rychlosti dodávka. Cááááák. Obhodilo mě to od hlavy, až k patě. Jemná a drobounká, zrovna mě lékařka vážila 50kg a 155cm, ale ten slovník, by mi dlaždič záviděl. Cupitala jsem v mini šatičkách na vysokých jehlách a domů mi chybělo dobrých 10minut. Najednou se spustil, průtrž mračen. No, teď už jsem věru nepospíchala. Domů jsem přišla mokrá na kost. Musím však říci, že chůze v dešti měla blahodárné účinky a ten hněv se vypařil. Dokonce, jsem tomu řidiči dodávky odpustila a přestala si přát, aby mu vyskákaly bradavice. Taková dlouhá procházka má i něco do sebe. Myslím, že to způsobily právě endorfiny, které se právem nazývají hormony štěstí. Tak až budete mít na duši splín nebo na jazyku jedovatou slinu, zkuste rychlou chůzi v dešti. Ono vlastně ani nemusí pršet. Stačí jakákoliv zvýšená fyzická aktivita.

Fotografie publikována se svolením Christian Southworth / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top