Do kin míří čtvrtí Transformers!

transformers4zanik

Age of Extinction – neboli Zánik.

Takový přídomek dostal čtvrtý díl popcornové zábavy pro malé i dospělé z dílny blockbusterového mága Michaela Baye. Režisér třech dílů robotí ságy a předtím hitů jako Skála nebo Armageddon tak pokračuje ve svém nejoblíbenějším světě. Poprvé se neobjeví Shia LaBeouf, kterého v hlavní roli nahradí neméně kvalitní Mark Wahlberg. Není to o penězích nebo neshodách, byl prý čas na nový impuls a obsazení. To samé platí i o nově přidaných robotech a dalších postavách.

Jak již dříve Bay prohlásil, nový díl stále bude jistým způsobem navazovat na předchozí trilogii a zároveň také bude rozehrávat slepenec dalších tří částí, které jsou naplánované na léta 2016 a 2018. Není se čemu divit, Transformeři jsou velmi jistou mašinou na peníze a nejinak tomu bude i u dalších dílů. Nedokáži si představit, co by se muselo stát, aby do kin lidé nepřišli.

O co vlastně ve filmu půjde a jaký bude mít děj ? Moc toho zatím do éteru neuniklo, je ale jasné, že vzhledem k novému obsazení půjde o nový příběh. Hlavními postavami bude mechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) a jeho dcera Tessa. Ti společně učiní objev a opět aktivují nějaký artefakt, či předmět a to opět přivede dolů na Zemi jak hodné a civilizaci chránící Autoboty v čele s Optimem Primem a také zákeřné a zlomyslné Decepticony, kteří neustále čekají na možnost boje a šíření zkázy. Spolu s nimi se na scéně také objevuje paranoidní vládní úředník, který samozřejmě nemalým přínosem ovlivní děj filmu. Víc toho opravdu zatím není, snad jen, že Optimus Prime má nějaké rány na robotí duši skrz jednání vlády s jeho autoboty.

A na co dalšího se můžeme těšit ? Kromě nových zástupců dvou znepřátelených stran přibude nová „rasa“ robotů a to Dinoboti. Maskují se jako dinosauři, a to je prozatím asi tak všechno, co o nich víme. Snad jen, že jejich vůdce se jmenuje Grimlock. Proč se objevují a co je jejich cílem a motivací, na to si musíme počkat ještě nějaký ten týden. Dalším nováčkem bude Lockdown, něco jako lovec lidí, akorát robotů a mimozemšťanů. Nepatří k žádné frakci, jede na vlastní triko a na Zemi přišel s jediným cílem. Polapit jednu osobu. Kterou a kdo tento úkol zadal, na to si musíme počkat do premiéry filmu. Je ale jasné, že tento děj, okolnosti a evidentní rozšiřování série jasně nahrávají dalším dílům a pokračováním.

Nezodpovězených otázek je tedy hodně, tajemných postav a nových robotů také, takže nezbývá než se těšit na 26.června 2014. Na tento den je naplánovaná česká premiéra. My už se těšíme !

 

Fotografie publikována se svolením imdb.com

Autor: Michal Dokoupil

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top