Dobrý přítel je jako balzám na duši

přátelé

Občas si každý potřebuje s někým popovídat, svěřit své tajnůstky i trápení či obavy a zjistit, jaký názor zastává druhá strana. Pokud můžeme někomu věřit a svěřit své tajné pocity, je to moc fajn. Avšak nanejvýš důležité je vědět, komu se svěřit. A u jakého člověka informace o našem soukromí budou v bezpečí. Jinak si můžeme nadělat více škody než užitku. Nejlepší přítel nás vyslechne, poradí a řekne svůj upřímný názor, aniž by nějak soudil. Pravděpodobně kamarád či příbuzný má úplně ty stejné pocity a rovněž vám svěřuje věci, které nikdo jiný neví. Je vhodné se zamyslet nad tím, že si navzájem poskytujete neuvěřitelnou službu. Vzájemně fungujete, jako trezor na důvěrné informace.

Důvěra a přátelství se budují postupně

Dobré přátelství se rodí i léta. Stejně jako ve vztahu, je i tady důležitá důvěra a upřímnost. Mít takového přítele je skutečné bohatství. Takováto přátelství nevznikají pouze mezi ženami. Mnohdy mají muži ještě větší potřebu vypovídat se nejlepšímu kamarádovi či kamarádce. Důvodů, proč budovat přátelství, je bezpochyby mnohem víc, než jen sdělování si důvěrných informací. Kdykoliv člověk potřebuje jakoukoliv pomoc. Ať už výběr správného sortimentu při nákupu, kdy vám přítel pomůže se rozhodnout. Nebo když budete potřebovat nakoupit, protože máte zlomenou nohu, či pohlídat dítě. Správná kamarádka, když bude vědět, že máte třeba chřipku, přijde na návštěvu s taškou citrusových plodů. A ještě vám uvaří čaj. Dobrá přítelkyně je mnohdy stejně ceněná jako člen rodiny. Člověk, který ví o vašem životě podstatné informace, většinou dokáže pochopit, jak se cítíte.  A proč zrovna jednáte tak, jak jednáte. Nejspíš proto, že vás dokonale zná a už umí ve vás číst jako v knížce.

Zažijete spolu spoustu legrace

Dobrá kámoška není jen jako vrba či pomocník v nesnázích. S kamarádkou zažíváte i hodně legrace a můžete trávit společný čas a mít stejné koníčky. Přátelství budovaná léta jsou stejně ceněná, jako léta budované partnerské vztahy. Dobrý přítel vám nebude pochlebovat a mnohokrát řekne pravdu přesto, že to zabolí. Avšak s rozdílem, že se naučí s ohledem na vaší osobnost sdělovat co nejšetrněji i méně příjemné informace. Pokud máte takovou přítelkyní či kamaráda, můžete si pogratulovat. Dobrý přítel mnohdy funguje lépe než odborná terapie.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Jeden komentář

  1. pekny clanek, pratele jsou potreba :-)

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top