Dostala jste růži? A víte, co vám její barva prozradí o tom, kdo vám ji daroval?

Růže

Blíží se den Sv. Valentýna a s ním i horečné nákupy květin a dárků, jimiž muži chtějí potěšit něžné pohlaví. Ať už tento americký svátek slavíte či nikoli, stejně nezabráníte tomu, aby výlohy všech obchodů doslova nezavalila růžovo-červená výzdoba plná srdíček a květinek. Ačkoli to není svátek pocházející od nás, stejně ho drtivá většina lidí slaví a každoročně si právě v tento den horečně vyznávají svou bezmeznou lásku. Milé dámy, možná i vy letos dostanete od svého milého růži. A teď si jistě říkáte, co je na tom, vždyť každá žena touží občas nějakou tu květinu dostat! Máte pravdu, ale my vám v dnešním článku prozradíme, co barva darované růže značí o tom, kdo vám ji s láskou daroval.

Rudá růže

Rudé růže představují naprostou klasiku. Přeci jen je to barva, se kterou se nejčastěji setkáte v květinářstvích. Ve všech známých (možná i neznámých) kulturách byly znakem lásky a vášně. Možná právě proto se staly jejich univerzálním symbolem. Muži si to při kupování této růže pravděpodobně neuvědomují, ale tiše tím říkají, že chtějí vyjádřit své city. Škoda, že se je naučili dávat tak často, že se z toho stalo klišé…

Žlutá růže

Mezi ženami jsou žluté růže velmi oblíbené. Inu, sáhněte si do svědomí a upřímně si odpovězte, za by vás žlutá růže urazila, či nikoli. Vyznavači barev vědí, že daruje-li muž žene žlutou růži, dává jí tím najevo svou přátelskou náklonnost. Stejně tak je tato barva spojována s radostí. Kdo daruje žlutou růži, má v úmyslu toho druhého potěšit, v žádném případě v sobě neskrývá sexuální podtext.

Růžová růže

Růžová je odjakživa spojována s romantikou. Jsou vyjádřením lásky, ale zároveň i vděku. Když muž daruje růžovou růži, může tím ženě dát najevo, že jí svým způsobem děkuje – za cokoli.

Bílá růže

Bílá růže stejně jako bílá barva je znakem nevinnosti, čistoty, ale i sympatií. Tradičně jsou považovány za symbol skutečné a věrné lásky, není se proto čemu divit, že jsou tolik oblíbené především ve svatebních salónech.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles FreeDigitalPhotos.net

Autor: Nikol Bláhová

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top