Důvody, proč je dobré být ženou

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

V některých situacích si říkáme, že to muži mají snadnější a lepší. Asi každá žena někdy zatoužila být alespoň na jeden den mužem. Nemít tolik povinností, tolik práce, jen přijít z práce domů a sednout k televizi, uchopit ovladač k televizi a až do večera jím neúnavě cvakat. Takový život by chtěl mít každý, nic nedělat, jen se povalovat. No, je jasné, že to asi někdy vidíme docela zkresleně. Muži také v domácnosti mají své úkoly, jen se nevyskytují denně. Nedávno si mé kamarádky stěžovaly, že jejich partneři doma jen sedí a válí se a ony je musí obskakovat. Začala jsem přemýšlet nad tím, proč je dobré být ženou.

Když jsem tuto otázku nadhodila, dočkala jsem se jen výčtu toho, co všechno, my ženy, musíme udělat, co musíme zvládnout, co vše musíme snášet, že musíme vydržet mnohem víc, než chlapi a podobně. Zkrátka si jen stěžovaly, co vše ženy musí dělat. Rozhodla jsem se popřemýšlet nad tím, proč je vlastně skvělé být ženou. Ženy dokážou mnoho věcí a někdy je to ani nemusí stát tolik úsilí jako muže, přeci jen naše ženské zbraně mnohdy pomáhají a třeba takový úsměv mi minulý týden vysloužil místo ve frontě v obchodě, kdy mě jeden muž pustil před sebe.

Umíme dát život jiným

To nikdo na světě neumí. My ženy můžeme dát dítěti život. Jasně, bez muže by se nám to rozhodně nepovedlo, muž má taky své zásluhy. Ale není to muž, který devět měsíců nosí pod srdcem dítě, co jej porodí, co se o něj v prvních měsících života o něj stará. Na toto poslání my ženy musíme být hrdé a vážit si toho, protože tohle je ten největší a nejcennější dar, který kdy můžeme dát. Muži, ač by chtěli sebevíc, tohle nikdy nedokážou.

Můžeme svobodně projevit city

Jsou chvíle, kdy je naměkko mnoho lidí, jenže my ženy si můžeme dovolit své emoce dát najevo a klidně se i rozplakat. Slzy v našem podání vypadají tak nějak hezky, mile a muži mají chuť nás obejmout a ukonejšit, ochránit. Na svatbách můžeme plakat dojetím, v kině můžeme plakat při dojemné scéně. Někdy si muži stěžují, že jsme přecitlivělé, jenže je to právě ta něha a citlivost, kterou na nás muži mají rádi a líbí se jim. Samozřejmě, nemůžeme se rozbrečet při každé příležitosti, ale obecně jsme více citlivější než muži a nemusíme se za to stydět.

Můžeme být nešikovné

Žádný učený ještě z nebe nespadl, to je jasné. Muži jsou obecně přeci jen o něco zručnější než ženy. Když muž vidí jiného muže, jak zápasí s nějakou prací, rozhodně mu neběží na pomoc, spíše jej ještě víc zkritizuje. Ale kdo by kritizoval ženu, která marně bojuje například s tiskárnou nebo s kopírkou? Muži se většinou chtějí ukázat, jakou mají sílu, jak moc umí ženu v nesnázích zachránit. Tudíž ženu nenechají v nesnázích a pomohou jí. Jako ženy se tak nemusíme stydět, že nám něco nejde, vždyť zachránci v podobě mužů nám pomohou.

Flirtováním si můžeme pomoci

Těžké tašky, velká fronta v obchodě, plná tramvaj. Tady všude můžete použít své ženské zbraně. Muži rádi pomáhají ženám v nouzi, a když se usmějete, zamrkáte či se dáte s mužem do hovoru, něco vám to jistě přinese. Muž vám podrží dveře, pustí vás ve frontě před sebe, pustí vás si sednout v tramvaji a podobně. To jsou věci, které se vždycky hodí. A upřímně, myslíte si, že muže by takhle před sebe ve frontě pustili, nebo mu otevřeli dveře?

Zdarma drinky

Jdete s přáteli do baru. Upřímně, platíte za sebe? V baru se najde někdo, kdo vás na pití pozve, s kým si budete moci popovídat, nebo je v partě vašich přátel někdo, komu se líbíte, kdo vám chce udělat radost, potěšit vás a tak vás pozve a zaplatí za vás. Kdo pozve muže a zaplatí za něj útratu?

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top