Důvody, proč je lepší být bez muže

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Žijete ve stabilním partnerském vztahu? A občas si říkáte, že závidíte těm, kteří jsou single? Není to ničím neobvyklým, občas vás i ta nejmilovanější osoba neuvěřitelně štve, vadí vám drobnosti, které jste ve fázi zamilovanosti přecházeli. Muži nemají rádi na ženách například to, když s nimi manipulují, když moc mluví, chtějí vědět, jestli jsou krásné, štíhlé, neustále chtějí slyšet lichotky, vyznání lásky a podobně. Ženy zase na mužích nemají rády to, že je  vlastně vůbec neposlouchají, nelichotí jim, dívají se neustále na jiné ženy, přepínají jim jejich oblíbené programy, vysmívají se jejich oblíbeným zamilovaným seriálům, neustále po mužích musí po bytě či domě sbírat ponožky, trička, kalhoty a další různé věci. Moje vdané kamarádky, nebo kamarádky, které žijí s partnerem v jedné domácnosti, si často nad kávou stěžují, co jim na jejich protějšcích vadí nejvíce, co jim „zase provedli“ a podobně. Z toho vyšel jakýsi seznam, proč je lepší být bez muže, tedy single. Já se s Vámi o tento seznam podělím.

Žádné ponožky po celém bytě
Muži údajně rádi, když přijdou domů, hodí ponožky právě tam, kde je sundali ať už je to v koupelně, nebo v ložnici.

Žádné oblečení po bytě
Moje další kamarádka si stěžuje, že by mohla přesně vystopovat partnerovu trasu od chvíle, kdy přišel domů. Podle bot zjistí, že se zastavil v předsíni, pak pokračoval do kuchyně, čemuž nasvědčuje tričko na židli, pak šel do koupelny, kde nechal na zemi ponožky, a objevil se i v ložnici, kde zůstaly jeho kalhoty.

Žádné přecvakávání ovladačem
S partnerem se chcete večer posadit, podívat se na nějaký pěkný film, nebo dobrý pořad v televizi. Obyčejně z něj nic nemáte, protože váš partner „zabere“ ovladač a začne přepínat jeden program za druhým. Nemáte tak šanci ani pořádně zjistit, co na kterém programu vlastně hrají.

Žádné vyčítavé pohledy a řeči, že jste si něco koupila
Ty máš už zase novou kabelku? To jsou zase nové boty? Zase nové tričko? Vždyť máš plnou skříň! No to zkrátka může říct jedině chlap. Vy přece jasně nové boty potřebujete, vždyť jste si minulý týden koupila kabelku, ale zjistila jste, že k ní nemáte žádné boty. To je přeci nutnost.

Žádné drobky na gauči
Další z mých vdaných kamarádek si stěžuje, že její manžel jí na gauči, pak jsou všude drobky a ona, aby každý den pomalu vysávala. Jakoby se nemohl najíst v kuchyni, nebo alespoň v obýváku nad stolem.

Žádná mastná trička
Do koupelny je cesta dlouhá, a tak je mnohem lepší a jednodušší špinavé, mastné či mokré ruce utřít do trička. Tedy alespoň tak popisuje moje kamarádka svého přítele, který našel zálibu v utírání špinavých rukou do trička nebo do kalhot.

Žádné zvednuté prkénko
Asi věc, která vadí mnohým ženám a je neustále diskutována. Mnohé ženy zvednuté prkénko pobuřuje. Nechápou, jak muž prostě nemůže dát prkénko dolů, vždyť je to otázka jedné jediné vteřiny.

Žádné vousy v umyvadle
Ženy neustále musí uklízet vousy v umyvadle, jakoby si to muž po sobě nemohl umýt sám.

Žádné probdělé noci kvůli chrápání
Chrápání je věc, probíhá i u žen i u mužů, častěji však u mužů. Jedna moje kamarádka má manžela, který chrápe, údajně extrémně a ona přitom nemůže spát, tak celou noc jen poslouchá „jeho řezání pily“.

Je jasné, že každý vidíme na tom druhém pohlaví chyby, i muži je na nás vidí. Je třeba tento článek brát trochu s nadsázkou a s humorem. I když si mé kamarádky pravidelně stěžují, stejně pak prohlásí, že by si už nedovedly život bez partnera představit, a jsou rády, že ho mají, i když s chybami. A můj upřímný názor je ten, že v mnohých bodech to ženy přehánějí. Například s prkýnkem, trvá to sekundu dát ho dolů, tak to klidně můžu udělat i já. Nebo vousy v umývadle, setkala jsem se s tím, že ženy po sobě taky nechaly v umývadle plno vlasů (což já osobně nesnáším). Takže každá mince má dvě strany.

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top