Fungující vztahy se zakládají na osobní svobodě

Fotografie publikována se svolením Vlado Photography / FreeDigitalPhotos.net

Vztah není pytel závazků, které s sebou vláčíme, ale o tom, co si navzájem předáváme a jak, prostřednictvím druhého realizujeme své JÁ. Hlavní zásadou kvalitního svazku je nevytvářet mezi sebou žádné závazky a pocity, že něco musím/musíš. Partneři mají spolu být, protože to tak cítí bez potřeby se k sobě poutat. Oba by měli být svobodní a létat volně jako ptáci a vlastně zjistí, že při maximální svobodě létají neustále jeden za druhým, protože to tak chtějí a protože je to tak naplňuje a rozvíjí. Pokud někoho skutečně milujete, nechte ho klidně odejít! Nikdy se na něj neupínejte a nefixujte. Dejte mu i sobě plnou osobní svobodu na všech úrovních a ušetřete si výčitky. Pokud totiž odejde, nikdy k vám nepatřil. Měli jste se potkat v určitém životním období a něco si navzájem předat. Až jednoho dne zjistíte, že čím větší volnost někomu poskytujete, tím více se k vám bude vracet.

Důvěra, jako základní stavební kámen

Začnete si vzájemně věřit a nebudete žít ve strachu, zlikvidujete tak potřebu ujišťovat se a kontrolovat toho druhého. Nevytvářejte ve vztahu závazky, ale budujte svůj vztah k tomu, čím skutečně jste a chcete být. Vztah má člověka posilovat a pomáhat mu v osobním růstu a platí to pro oba partnery. Jde o jediný způsob, jak žít vztah naplno a být ve vztahu sami sebou. Pokud se budeme snažit být někým, koho chce mít náš partner, nebo se budeme snažit změnit my svého partnera k obrazu svému, bude docházet k nepochopení a následné bolesti. Pocity marnosti a ztráty vlastního já. Mnohdy ze vztahu člověk odchází, protože už prostě dál nemůže, přitom tu osobu stále miluje. Je to tím, že popíráme svou přirozenost a namísto lásky chceme někoho vlastnit. To začne vést k tomu, že tito lidé v sobě probouzejí své horší já, namísto svého dobrého já.

Fotografie publikována se svolením Vlado Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top