Gelové nehty – krása nebo ohrožení zdraví?

manikúra

Každá žena chce mít nádherné ruce, za které se nebude muset stydět, ale ne všechny jsme obdařeny matkou přírodou a kvalitními pěstěnými nehty, které není potřeba speciálně udržovat. Většina z nás naopak trpí nedostatkem vitamínů, což má za následek štěpení a lámání nehtů, záděry, nebo ti, kteří máme určitý zlozvyk na odbourání stresu, okousané nehty.

Gelové nehty se v takovém případě nabízí jako rychlý a cenově dostupný způsob, jak mít nehty na pohled krásné a udržované. Ale není tomu tak vždy. Jaká rizika přináší gelová modeláž vašim nehtům?

Možná rizika:

Asi nejčastějším rizikem modeláže gelových nehtů je plíseň, neboli onychomykóza. Riziko vzniku plísně vzniká zejména při broušení a pilování nehtů, kdy je nehet nejzranitelnější. Pokud pak manikérka nedodržuje základní hygienické podmínky, dojde ke vzniku plísně, která je bolestivá a je třeba ji léčit antibiotiky. Léčba trvá mnohdy i několik měsíců.

Co může být pro mnohé překvapením, je, že při pravidelné modeláži gelových nehtů vzniká i riziko rakoviny kůže. Odborníci tvrdí, že UV lampy, které se při modelaci nehtů používají pro zatvrzení gelu, mohou způsobit podobné poškození kůže jako solária.

Někteří mohou trpět i například alergií na používané přípravky. Projevují se svěděním, pálením, vyrážkou nebo i v horším případě dýchacími obtížemi.

Na co si dát pozor?

  • nejdůležitější při výběru manikérky není její prezentace na internetu nebo levné ceny, ale reference, nejlépe vaší kamarádky nebo známé;
  • rovněž si ověřte, zdali má uvedená manikérka platnou licenci na provozování činnosti;
  • zjistěte si způsob dezinfekce nástrojů, které manikérka používá při práci, dále na kvalitu UV lampy a všech prostředků;
  • poraďte se před první aplikací s manikérkou, zdali je možné nehty ošetřit nějakým přírodním způsobem a vyhnout se tak nadměrnému zásahu do nehtu díky modelaci.

Fotografie publikována se svolením FrameAngel/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top