GÓJI – Vitamínová bomba a elixír mládí

góji

Góji jsou sušené plody rostliny kustovnice čínské. Je to prakticky keř, který roste v úrodné půdě himálajských podhůří. Sušené plody góji patří k nejžádanějším položkám zdravého stravování. Jedná se o jeden z nejvýživnějších plodů na naší planetě vůbec. Goji mají velmi silné antioxidační schopnosti a pomáhají zabraňovat poškozování buněk a předčasnému stárnutí organismu. Sušené plody mají světle červenou barvu, špičatý tvar a vhledem připomínají tak trochu hrozinky. Mají výraznou a specifickou chuť. Něco mezi brusinkami, višněmi a šípky. Mimo svých zdraví prospěšných vlastností se jedná o chutné plody.

Příznivé účinky na lidský organismus

Využití góji je známé i v tradiční asijské medicíně. Plody góji podporují dlouhověkost, dokonce sexuální apetit, vitalitu a celkovou sílu. Nové studie poukazují na účinky těchto plodů, které mají harmonický vliv na růst nových buněk. Góji obsahuje skupinu lyceum polysacharidů, které mají za úkol odstraňovat škodlivé volné radikály, tím se zabraňuje poškozování buněk a zpomaluje se stárnutí organismu. Mimo výčtu skvělých vlastností góji obsahuje 18 druhů aminokyselin včetně devíti esenciálních aminokyselin. Rovněž obsahuje 22 stopových prvků jako například: železo, hořčík, vápník, germanium, fosfor, selen, zinek, měď. A nepřekvapí ani tím, že v sobě ukrývá karotenoidy a vitamíny řady A, C, E, B1, B2, B6. Aby toho nebylo pořád málo je goji zdrojem protizánětlivého betasisterolu, což je rostlinný sterol, který se převážně využívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi, při různých zánětech a zvětšení prostaty.  Góji našlo široké spektrum využití. A to jak na detoxikaci organismu, doplněk při hubnutí, který se vyjímá v jogurtech, koktejlech a moučnících, tak na tinkturu, která má regenerační a tonizační účinky.

Zdroj obrázku: http://www.vibranthealth.eu.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top