Hydratovaná pleť je základ v boji proti vráskám

hydratace pleti

Špatně hydratovaná pleť bude bez jasu i života. Ale především má taková pleť sklon k tvorbě předčasných vrásek. Základem krásné pokožky je voda. Proto byste ji měli vypít minimálně 2 litry během dne. Když organismus nedostává vláhu z pitného režimu, začne si jí odebírat z naší pleti a ta je pak dehydrovaná. Taková pleť může zvolna praskat a začnou se tvořit první jemné a pak hlubší vrásky. Do pitného režimu však nepočítejte sladké limonády ani kávu. Nejlépe uděláte, když budete pít čistou vodu nebo neslazené bylinkové čaje. Přinášíme vám čtyři tipy, jak dodat vodu do vaší pleti, aby nestrádala.

Vhodná kosmetická péče

Pokud vás trápí suchá pleť, tak mimo klasických hydratačních krémů sáhněte do regálu pro speciální krém či gel, který obsahuje emoliencia (jsou látky vyhlazující kůži zvýšením hydratace). Bývají ve formě promašťujících krémů, které hydratují pokožku. Dokážou v pleti uzamknout vodu, zvláčňují a dokonale chrání pokožku před vnějšími vlivy. Jejich použití není omezeno na některá z ročních období. Používat je můžete prakticky kdykoliv. Krém ale nenanášejte v silných vrstvách, aby mohla pokožka volně dýchat.

Výživa i hydratace z domácích surovin

Jak výživu, tak vláhu své pokožce můžete dodat i za pomoci domácích pleťových masek. Pokud jste nestihli nákup v drogérii, zkuste udělat průzkum ledničky. Masku si můžete udělat z domácích zásob. Výborný je třeba bílý jogurt, nastrouhané jablko, med a vločky. Tato maska jednak účinně hydratuje a také stahuje póry. Jablko lze nahradit jiným ovocem. Banán, jahody nebo avokádo. Hydrataci pokožce dodá i jogurt s nastrouhanými brambory a pár kapkami olivového oleje.

Omezte zakouřené prostory

Alkohol a cigarety jsou pro pokožku přímo katastrofa. Určitě je fajn si občas někam vyrazit a dobře se pobavit, ale nic se nemá přehánět. Alkohol z pleti odvádí vodu a tím ji vysušuje. Navíc způsobuje nepěkné zčervenání a popraskání žilek. To vše vede k předčasnému stárnutí pokožky. Může vám být něco přes třicet, ale pokožka bude odpovídat věku mezi 40 až 50 lety.  Pokud se už chystáte na nějakou akci, tak alkohol prokládejte čistou vodou. Stejný šok zažívá pleť s cigaretami a cigaretovým kouřem. Nikotin zhoršuje prokrvování pokožky a dehydratuje ji. Cigaretový kouř zase ubírá kolagen, který pokožku zpevňuje. Často tak můžete poznat dlouhodobého kuřáka – podle výrazných vrásek v obličeji. Především pak kolem úst, které krčí u šlukování.

Zkuste kyselinu hyaluronovou

Kyselina hyaluronová zajišťuje hloubkovou hydrataci pokožky. Váže na sebe vodu, a pomáhá tak k jejímu zpevnění a viditelně ji omlazuje. Používat se dá samotná v séru nebo v krému, ale také v make-upu. Pokud máte hlubší vrásky je rovněž vhodná jako výplňový materiál. Například k odstranění nosoretních rýh. Rozdíl mezi botoxem a aplikaci kyseliny hyaluronové spočívá v tom, že nepřijdete o mimiku.  Mimo pleti na obličeji je vhodná její aplikace také na hřbet ruky. I v těchto místech bývá kůže často velmi vysušená a vrásčitá.

Fotografie publikována se svolením zirconicusso Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top