Ideální žena aneb představa mužů a názor ženy

šperky

Ideální žena, mýtus, legenda nebo pravda? Muži se ptají, zdali ji někdy potkají. Ženy se ptají, jakou představu mají muži o ideální ženě a jak této představy docílit u sebe? Magazíny pak neustále píšou, jaká by žena měla být, aby se stala ideálem muže. A ženy jsou z toho akorát deprimované. Neustále je jim předkládáno, že mají být za dne hospodyňky a v noci dračice, dobře vařit a přitom vést politickou diskuzi, mít svůj vlastní názor, ale zároveň si pokaždé nestát paličatě za svým, vědět, co chtějí a zároveň nemají být moc vybíravé. Takto bych mohla pokračovat donekonečna. Kde je tedy aspoň přibližně pravda?

Od počátku věků společnost a kultury diktují, jak má vypadat ideál dané doby. A každá doba i každá kultura upřednostňovala ideál jiný. Například ve starověku to byly ženy smyslné a plných tvarů, ale zároveň inteligentní a upřímné dle ideálu zvaného jako kalokaghatia. Ve středověku, stejně tak jako za baroka nebo gotiky, se inspirovali ideálem plných tvarů a baculatosti. Naopak v době klasicismu byla v módě štíhlost a bledost. A jak je tomu dnes? Po čem muži ve skutečnosti touží? Samozřejmě, že každý muž má svou zvláštní individuální představu o ideálu, neboť kdybychom měli všichni stejný ideál, zůstala by tři čtvrtina národu na ocet, protože všichni by prahli jen po jedné ideální skupině. Ale přesto existuje několik atributů, které ocení každý muž.

Sexuální apetit

Podle nedávné britské studie je nejdůležitějším atributem sex. Ideální žena je ta, která touží po sexu vždy a všude. Dokonce většina dotázaných mužů vidí tuto vlastnost jako nejdůležitější.

Názor ženy: Já vám řeknu, že s tím částečně souhlasím. Ano, sex je velmi důležitou složkou vztahu. Sex, přátelství a důvěra – to jsou dle mého názoru tři nejdůležitější složky vztahu, tedy včetně lásky. Problém je však v tom, že muž touží po ženě s velkým sexuálním apetitem, ale podíváme-li se na to z pohledu ženy s velkým sexuálním apetitem, řekla by vám, že jedna věc je to, po čem muži touží, a druhá věc je to, s čím dokážou žít a fungovat. Žena s chutí a láskou k sexu skončí tak, že ji její přítel bude odmítat.

Chuť k jídlu

Muži by chtěli ženu, která má kromě sexuálního apetitu i chuť k jídlu. Podle muže by měla ideální žena sníst celou večeři, když jdou na večeři, a ještě si ji vychutnat. Měla by si sama říct, že má hlad, v restauraci si vybrat pořádnou porci jídla (nejlépe steak), a pak si jídlo vychutnat do posledního sousta.

Názor ženy: Problém je však v tom, že taková žena by musela mít buď problémy se štítnou žlázou, problémy s metabolismem anebo by prostě byla zaoblenější. A přitom si muži přeji vychrtlou a prsatou krasavici. Jsou mi to ale paradoxy.

Inteligentní a chytrá jako opice

Muži prý nechtějí jen hloupou holčičku, která bude krásná, sexu chtivá, ale i inteligentní. Muži chtějí ženu, která má svůj názor a pohled na věc. Ženu, která je bude neustále překvapovat svými znalostmi, a neustále tak budou vznikat nová témata k rozhovoru.

Názor ženy: Ano, i já miluji inteligentní ženy s vlastním názorem, ale já jsem žena a líbí se mi muži. Popravdě řečeno si však nejsem jistá, jestli takovou ženu chtějí i muži, přestože to tvrdí. Už jsem se setkala s tím, že žena byla na muže příliš chytrá, muž se vedle ní cítil hloupě, a tak ji raději nechal. Muži jsou prostě zastánci stylu „odtud potud“.

Žena se smyslem pro humor

Muži se chtějí se svou přítelkyní či ženou i zasmát.

Názor ženy: Ale problém vyvstává tehdy, když je vtipnější než vy.

Žena přitažlivá, ale věrná

Muži touží po ženě extrémně přitažlivé, po které touží všichni a kterou se budou moci chlubit na každém kroku.

Názor ženy: Ale zároveň se ta žena nesmí na jiného muže ani podívat. Ve skutečnosti o ní nesmí mít zájem nikdo jiný, přestože po ní musí toužit všichni. Žena musí být věrná na každém kroku, přestože muž podvádí. Musí být uvědomělá a musí umět naslouchat, přestože muž nenaslouchá.

Je mnoho a mnoho dalších atributů, podle kterých se stává žena ženou ideální, ale nebudu to by tento výčet nikdy neskončil…

Fotografie publikována se svolením marin Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top