Jak dát sbohem samotě

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Občas se stává, že každého přepadne pocit „samoty“. Ne každý, kdo žije bez partnera, se musí cítit osaměle. Najdou se však tací, kteří přeskakují ze vztahu do vztahu a samoty se bojí jako „čert kříže“. Už jen pouhé slovo samota evokuje v lidech smíšené pocity. Spousta lidí, kteří se ocitnou po rozchodu s partnerem, najednou neví, jak využít volný čas. Může se stát, že na řadu přijde stres a deprese. Najednou nevíme, jak naložit s fůrou volného času. Protože pokud jsme byli ve vztahu, plynuly nám z něj jaké zažité rituály a komunikace s partnerem. Nepropadejte zoufalství, protože činností, které můžete vykonávat, je nespočet. Místo toho využijte situaci, že jste „single“ ve svůj prospěch.

Nikdy nejste sama

Kolem vás existuje spousta lidí, kterým na vás záleží. Ať už rodina či přátelé. Nezavírejte jim dveře před nosem a neuchylujte se dobrovolně k tyranii a samotě. Poznávejte nové lidi a možnosti, které se před vámi rozprostírají.

Přijměte realitu

Každého člověka potkávají během života různá zatěžkávací období, ale nic není neřešitelné. Prostor, který vám vznikne, se vůbec nemusí nazývat samota. Dopřejte si čas, který léčí rány, a hledejte v tom pozitiva. Můžete dělat věci, na které doposud nezbyl čas. Různé kurzy, zájmové činnosti, sport nebo četba. Rozhodně si nepomůžete, pokud se budete uchylovat k výčitkám, obviňování či sebelítosti. Spousta vdaných žen touží, aby si to s vámi na jediný den vyměnila. Vytěžte z této situace pro sebe to nejlepší.

Přehodnoťte postoje

Pokud máte v hlavě dlouhodobě zažitý postoj, který doposud nefungoval, vymažte jej. Jinak budete stále dokola opakovat stejné chyby a přitahovat stejné typy lidí. Zkuste si představit, jak by měl podle vás vypadat „dokonalý“ partner. Klidně si napište na papír, co očekáváte, ale nezapomeňte na důležitou věc! Nelze pouze dostávat. Bez toho, aniž bychom sami něco dali, nemůžeme ani nic žádat. Takže hned vedle požadavků, jak by měl vypadat partner pro život, napište, co jste ochotná na sobě změnit vy a co vše uděláte v době, kdy budete mít prostor jen pro sebe.

Poperte se s minulostí

Pokud nejste ve fázi „vyrovnaná“, nečekejte, že budete v novém vztahu spokojená. V neviditelném zavazadle si přenášíte staré problémy do nového vztahu. Na předešlého partnera se musíte dívat jako na člověka, který vám dal, co mohl a odešel. Snažte se poučit z předešlých chyb a znovu je již neopakovat.

Buďte originální

Je naprosto normální, že se neustále hledáme, objevujeme a vyvíjíme. Nesnažte se být někým jiným. Ani hrdinkou seriálu, hlavní postavou z knihy nebo stejná jako vaše kamarádka. Jste naprostý originál a na to vždy pamatujte. Přijměte se a pak vás přijme i vaše okolí.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top