Jak dodat bytu stylový šmrnc

Zdroj: IKEA.com

Jednou za čas bohužel nastane okamžik, kdy se vám okouká vaše oblečení nebo dokonce váš byteček. S oblečením to vyřešíte jednoduše – koupíte si něco nového. Ale jak to vyřešit s bytem? Při okoukání bytu si těžko budete kupovat byt nový. Jak ale dodat šmrnc vašemu okoukanému bydlení?

Až se vám byt okouká, můžete to vyřešit ještě snadněji, než když se vám okouká oblečení. Oblečení obměníte, byt horko těžko. V bytu totiž stačí obměnit jen pár drobností. Díky přirozenému citu, kreativitě a fantazii nebo díky pomoci někoho, kdo vám poradí, si můžete byt šperkovat neustále, a tak okamžik, kdy by vás začal nudit, ani nenastane.

Udělejte si z vašeho domova místo klidu, splněných přání a hlavně pastvinu pro vaši duši a pastvu pro vaše oči. Základem je zaujmutí. Pojďte se inspirovat s našimi nápady a radami.

Na stěnu obraz, fotky, zrcadla, poličky a třeba kolo či žebřík?

Na stěnu nepatří jen obrazy, zrcadla a poličky, i když s těmi si v dnešní době můžete také vyhrát do sytosti a libosti. Na stěnu můžete aplikovat i retro kolo, žebřík, paletu a v podstatě cokoli, co vás napadne. A všechno se dá samozřejmě využít i prakticky. Z žebříku se dá udělat knihovnička, z košíku na kole květináč, atd.

Stolování a židlování?

Stůl a židle jsou základem interiérů a snad všech větších místností. Proč tedy nestrhnou pozornost a neupoutat váš zrak i zrak návštěvy na ně? Každá židle může být designerským kouskem.

Zdroj: IKEA.com

Zdroj: IKEA.com

Využijte nádobí

I nádobí se může stát designérským a dekorativním prvkem. Pořiďte si věšáček na příbory, vařečky, cedníky a žufánky. Malou kredenc po babičce, do které vyskládáte hrnce a formy na bábovky, porcelánové hrníčky či talířky.

Věšák nemusí být jen praktická nuda

I takový věšák v předsíni může pojmout, jakkoli se vám zachce. Fantazie se meze nekladou. Můj bratr si pořídil jednotlivé věšáčky a na stěnu si namaloval minimalistický strom a kulaté věšáčky pak aplikoval do namalovaných jablíček.

Zdroj: IKEA.com

Zdroj: IKEA.com

Příroda i doma a není řeč o květinách

Pořiďte si nábytek, který zaujme každého. Řeč je o alternativním využití čehokoli – palet, již zmíněných žebříků, tvárnic, květináčů, krabic atd.

Ze všech těchto materiálů si naprosto jednoduše můžete vyrobit cokoli, co vás napadne, zvláště z palet – z těch si uděláte víceméně všechno kromě elektrospotřebičů.

Stylově ve stylu – retro, Provence, Skandinávie i rustikální venkov

Byt můžete sladit i do určitého designového stylu – francouzský venkov, rustikální vesnička, skandinávský chlad či japonské zenově čisté rysy.

Ladění do určitého stylu přináší také jednoduché řešení, opět nemusíte vyměňovat všechno vybavení a dekorace bytu. Stačí jen přinést pár výrazných prvků, například starou kredenc nebo záclonky, polštářky a porcelánové čisté vázy.

Zdroj: IKEA.com

Zdroj: IKEA.com

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top