Jak ho neodradit na prvním rande? Máme rady!

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

První rande je pro mnoho z nás stresující, i když později vnímáme první rande spíš jako milou vzpomínku. Před samotnou schůzkou to jsou pěkné nervy. Budu se mu líbit? Nebudu se chovat trapně? Neřeknu nějakou hloupost? Nebudu na něj příliš tlačit? Nebudu moc mluvit? A další a další starosti. Zároveň přemýšlíte, co si vzít na sebe, jak se namalovat, jakou vůni použít. Muži to mají nějak obdobně, akorát se nemalují. Před první schůzkou máte mnoho pocitů a nikdy nevíte, jak rande dopadne. Jestli se mu budete líbit, jestli se bude on líbit vám. Přesný návod na to, jak svůj protějšek na první schůzce neodradit, neexistuje, to je jasné. Musíte si být navzájem sympatičtí. Ovšem existuje pár rad, které vám mohou pomoci předejít tomu, abyste jej ihned neodradili.

Jedna moje kamarádka před první schůzkou neponechala nic v náhodě a na první rande se pečlivě připravila. Možná až moc. Hodinu si nanášela líčení, hodinu a půl si česala vlasy, vyzkoušela si asi deset modelů, než si konečně vybrala ten pravý. Výsledek? Byla až příliš namalovaná, oblečená sice v pěkných šatech, ale poměrně nepohodlných, boty na vysokém podpatku a nohy jí bolely ještě předtím, než došla do restaurace. Návrh, aby se šli po drinku projít v ní vyvolal vlnu zděšení. Je asi jasné, že ke druhé schůzce už nedošlo.

Žádné zbytečné experimenty

Před první schůzkou běžíte rychle ke kadeřnici, kde žádáte, aby vám na hlavě vytvořila co nejlepší účes, abyste vypadala jako modelka z přehlídkového mola. Popřípadě doma trávíte hodiny nad svými vlasy, kde se snažíte vykouzlit krásné a lehké vlny. Výsledek však není takový jako v časopise. Vy se pak zbytek dne snažíte vlasy rozčesat. Ne nadarmo je dobré na první rande jít přirozeně, tak, jak ve skutečnosti vypadáte. Budete se cítit jistější, spokojenější a půjde to na vás i vidět. Experimenty se samoopalovacími krémy, soláriem si raději nechte na jindy. Nechcete přijít na rande flekatá jako dalmatin nebo se skvrnami na celém těle.

Žádné stížnosti

Celé dny jsem jen v práci, práce mě vůbec nebaví, kamarádka mě naštvala, zradila, všechno mě štve, každý je na mě hrozně nepříjemný, nezasloužím si to a tak dále. Každý máme nějaké špatné chvíle a situace v životě, tomu se nevyhnete. Nemá smysl je neustále probírat. Mluvte o sobě raději v pozitivním slova smyslu. Popisujte své koníčky, své zájmy, povídejte si o lidech, které máte ráda a kteří pro vás něco znamenají. Ti, co si jen stěžují, nezajímají obvykle nikoho. Vždyť, kdo by chtěl tohle poslouchat pořád dokola?

Já jsem king

Je hezké, když je člověk zdravě sebevědomý, to ano. Nicméně není dobré, abyste na prvním rande ukazovala, že všechno víte, všude jste byla, máte lepší postavení v práci, lepší auto, máte všeobecný přehled, on nic neví. Když budete svému protějšku předhazovat, že jste nejlepší na světě, bude se cítit méněcenný a na další rande vás rozhodně nepozve, těžce přetrpí to právě probíhající rande.

Kamarádka pomocnice

Stres a nervozita z rande je někdy tak velká, že zapřemýšlíte nad tím, že na rande vezmete kamarádku, která vám pomůže. Tohle NIKDY nedělejte! Názor na partnera si umíte udělat sama, nepotřebujete ničí pomoc, jestli se vám líbí nebo nelíbí. Navíc, protějšek z toho bude rapidně nervózní, s tímhle vůbec nepočítal a kdoví, třeba se mu bude více líbit vaše kamarádka než vy a to přece nechcete.

Boty

Příběh mé kamarádky mě poučil a vždycky na první rande vyrazím v botách, které nějakou dobu nosím a které jsou pohodlné. Dokážu v nich udělat víc než tři kroky. Krásné nové boty jsou sice lákavé, navíc vysoké podpatky vám dodávají ženskost, ale když vám protějšek navrhne menší procházku, hořce zapláčete, protože v botách zkrátka nevydržíte ani jeden krok navíc.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top