Jak na bílé zuby v pohodlí domova?

zuby

Zuby jsou pro všechny důležité a jsou také naši vizitkou. Chceme, aby zuby byly bílé, pěkné a zářivé. Bez pomoci to však obvykle tak není. Vliv kávy, čaje, červeného vína, jiného alkoholu, masa a podobných potravin, nedostatečná ústní hygiena, levné zubní pasty a podobně, to vše má vliv na žluté zuby. Nedávno jsem se i já sama zajímala o to, jak by bylo možné mé zuby o něco málo vybělit. Ústní hygienu pravidelně dodržuji a zubní pasty také používám s bělící složkou, ale pravděpodobně to chce něco navíc. Jelikož návštěva zubaře je pro mě nutné zlo, zajímala jsem se o bělení zubů v pohodlí domova. Jak si tedy pomoci k bílým zubům?

Bělící zubní pasty

Nejčastěji je vhodné zvolit bělící zubní pasty. Tyto bělící pasty vám rozhodně pomohou k bělejším zubům, ale je potřeba dodržovat pravidelnou a hlavně správnou ústní hygienu. Z mé zkušenosti bělící zubní pasty fungují, ale zuby se musejí čistit pravidelně, několikrát denně, po každém jídle. Po pěti dnech jsem zjišťovala, že zuby jsou o poznání bělejší, nicméně efekt není tak velký. Pokud chcete větší efekt bělení a požadujete bělení o několik odstínů, moc

Fotografie publikována se svolením artur84 / FreeDigitalPhotos.net

Fotografie publikována se svolením artur84 / FreeDigitalPhotos.net

nadějí do bělících zubních past nevkládejte.

Bělící pudry

O poznání lepší účinek mají bělící pudry, které se používají podobně jako zubní pasta. Při čištění použijete právě bělící pudry místo zubní pasty. Sama jsem bělící pudry používala, ovšem pouze jednou denně, mezitím jsem si zuby čistila běžnými zubními pastami. Efekt bělení se dostavil, poměrně rychle, ovšem je nutné, abyste bělící pudry používali pravidelně. Po nějaké době zuby opět zežloutnou. Bělících pudrů je několik, je tak vždy na vás, jaký pudr si vyberete. Cena není nijak vysoká, obvykle se do stokoruny vejdete.

Bělící prostředky

Existují také speciální sady na bělení zubů. Je to vždy na sadě, co vše obsahuje a jak přesně se u tohoto prostředku postupuje. Někde jsou k dispozici bělící gely, které na zuby nanášíte, někde jsou k dispozici bělící proužky na zuby a podobně. U těchto prostředků je však nutné vždy se řídit pokyny a nenechávat gel či proužky na zubech déle. Může se stát, že vám při nesprávném poškození bude poškozena zubní sklovina, mohou vám opuchnout dásně a podobně. A nikdo nechce vypadat jako Ross ze seriálu Přátelé, kterému zuby ve tmě fosforovaly. Bělící prostředky jsou účinné, vybělí zuby až o několik odstínů, důležité je, abyste bělení neprováděly pouze jednou, ale pravidelně. Myslete také na to, jaké vaše zuby jsou. Pokud jsou vaše zuby citlivé a reagují špatně i na změnu zubní pasty, pak je potřeba řádně si promyslet bělící prostředky a nejlépe se poradit se svým zubním lékařem. Zároveň se připravte na to, že tyto bělící prostředky nejsou vůbec levné. Sady se pohybují od, čtyř sta korun do tisíce.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top