Jak na spokojené manželství? Přinášíme rady!

Fotografie publikována se svolením nuttakit / FreeDigitalPhotos.net

Zamilovat se do někoho je opravdu jednoduché, zamilováváme se prakticky pořád. Ať už jsou to herci, kteří jsou dokonale sexy, nebo běžní lidé, které potkáváme v supermarketu, na obědech nebo v práci. Je to opravdu snadné, ale vydržet s někým, do koho se zamilujeme celý život, to už je opravdu velký oříšek. Ubránit se pokušení, které číhá všude okolo, nezevšednět si s partnerem, nenechat se přemoci stereotypem, umět se správně pohádat, ustát problémy, které se během těch let určitě objeví, to opravdu není jednoduché. Mnoho lidí při prvním problémů či první neshodě má tendenci ze vztahu odejít a najít si někoho jiného. Jenže, všude budou dříve či později problémy, tomu se nevyhnete.

Už odmalička jsem toužila po tom, že když se budu vdávat, pak to bude napořád. Obdivuji rodiče mé kamarádky, kteří jsou spolu mnoho let, a já bych chtěla být jednou jako oni, spolu, spokojení, umějí se spolu stále smát, občas podniknou spolu nějaký ten výlet a mají skvělé vztahy i se svými dcerami. I sebelepší manželé se však umí pohádat, naštvat se na sebe, nemluvit spolu, důležité je, aby se pak spolu dokázali usmířit. Jak předejít například takové ponorkové nemoci, stereotypu, nebo odcizení, které hrozí každému manželství?

Stále buďte svůdná

Spousta žen poté, co se vdají, přestanou o sebe pečovat. Ono je jasné, že po doma nebudete chodit vymóděná jako na přehlídková mola, ale jako „strašák do zelí“ také vypadat nemusíte. I tepláky se dají nosit s elegancí a existují i takové, které vám nevytvoří hroznou postavu. Tričko na doma také nemusíte mít o tři velikosti větší. Partner by vás měl mít rád takovou, jaká jste, bez make-upu, s natáčkami na hlavě nebo i s pleťovou maskou na obličeji.

Pryč s infantilními přezdívkami

Infantilní přezdívky jako králíček, kulíšek, koblížek, ňufíček a podobně nejsou vůbec ani trochu romantické. Podle psychologů a sexuologů jsou právě dětské a infantilní přezdívky pravým zabijákem vztahu a vůbec sexuálních chutí. Láskyplné přezdívky jako miláček, láska, drahoušek, zlato, ještě jdou a jsou v souladu s navozením erotické chutě. Když si budete dávat infantilní přezdívky, budete si připadat jako mimino, jako méněcenný člověk.

Překvapujte se navzájem

Člověk se raduje i z maličkostí, hlavně z toho, když ho někdo překvapí. Proto si s manželem navzájem dělejte malá překvapení, která vás vytrhnou z všedního stereotypu a z všedního života. Jeďte spolu třeba na prodloužený víkend, někam na wellnes, nebo si dopřejte společnou masáž, kupte lístky do divadla, do kina, jděte na oblíbený koncert. Postačí i drobnosti, jako je například uvařená oblíbená večeře, dezert, který máte rádi, nový parfém, nové prádlo a podobně. Možností máte neuvěřitelně mnoho. Mnohdy stačí vážně málo, třeba jen květiny, které vám dokážou vykouzlit úsměv na tváři, a hned vám bude lépe a posílí to váš vztah.

Pravidelný sexuální život

Páry, které upadnou do stereotypu, často odstraní sexuální život do pozadí. Jste unavení, naštvaní, ve stresu. Jakmile se dotknete postele, ihned spíte, na nějaké sexuální hrátky nemáte vůbec náladu. Když už, tak jen rychle, aby se neřeklo, a jdete spát. I když sex není to nejdůležitější, co ve vztahu je, přesto je dosti důležitý. Udělejte si na sebe s partnerem čas. Jeďte spolu někam na víkend, dejte děti k babičce a udělejte si celý volný víkend, kdy se budete věnovat jen sobě. Kupte si pěkné spodní prádlo, překvapte partnera například striptýzem nebo čímkoliv, co partnera potěší. Jedině tak si nezevšedníte a budete pro sebe výjimeční.

Nevyhýbejte se hádkám

Hádky prostě do vztahu patří, vyčistí se jimi vzduch, vy ze sebe dostanete to, co jste měli na jazyku. Je však důležité, abyste se hádali správně a dobře. Ne abyste na toho druhého vyhrkli všechno, co vás na něm štve už delší dobu. Důležité je, abyste se pohádali přesně o tom, o čem jste začali, všechno si pečlivě vyříkali a poté našli rozumné řešení a nakonec se usmířili. Na hádkách je nejlepší právě to usmiřování.

Fotografie publikována se svolením nuttakit / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top