Jak nanášet samoopalovací krém? Známe správný postup!

Fotografie publikována se svolením Witthaya Phonsawat / FreeDigitalPhotos.net

Samoopalovacího krému se mnoho žen bojí. Já jsem nebyla výjimkou, zvláště když jsem viděla svou kamarádku, která byla flekatá po nesprávném používání samoopalovacího krému. Proto jsem se mu vždycky raději vyhýbala. Ovšem je pravdou, že když samoopalovací krém aplikujete správně a podle návodu, nevytváří se ony skvrny, ani nerovnosti v barvě. Ostatně, než neustále navštěvovat solárium, je lepší se natřít samoopalovákem.

Dnes je k dostání mnoho druhů samoopalovacích krémů, různých značek, různých konzistencí, různých druhů aplikací. Stačí proto vybrat jen ten pravý pro vás a pak se už jen řídit naším návodem. Jen ještě pozor při koupi, čím tmavší odstín koupíte, tím méně přirozeněji budete vypadat, tudíž pokud toužíte po přirozenější barvě, volte světlé odstíny.

Peeling je základ

Pro to, aby samoopalovací krémy lépe držely, je určitě dobré před samotnou aplikací tělo dokonale zbavit odumřelé kůžičky. Ona totiž taková odumřelá kůže na těle může způsobovat rozdílné barvy. Poté se bude odumřelá kůže postupně odlupovat a budou se vytvářet barevné rozdíly a skvrny, což nepůsobí vůbec dobře. Peeling odstraňuje odumřelou kůži. Pro peeling vybírejte masážní rukavice, které vám pomohou ještě lépe odstranit odumřelou kůži. Ideální je celé tělo navlhčit vodou a poté celé tělo důkladně opeelingujte. Na loktech můžete přidat na intenzitě, jelikož zde je kůže nejhrubší. Důležité je také tělo pořádně opláchnout, aby nikde nezůstávaly zbytky kůže a zbytky peelingu.

Hydratace

Jelikož jsou lokty, kolena, kotníky a klouby suché a vysušené po peelingování, vezměte hydratační tělové mléko a tyto místa nakrémujte. Tyto části těla absorbují nejvíce samoopalovacího krému. Proto, pokud byste je nenamazali hydratačním tělovým mlékem, nedosáhnete jednotné a stejné barvy na celém těle. Tyto místa by byly tmavší.

Rovnoměrné nanášení

Nyní už k samotnému nanášení samoopalovacího krému. Je důležité, abyste přípravek nanášeli na tělo rovnoměrně. Raději sáhněte po přípravku několikrát v menších dávkách, než aby vám poté krém zůstal, popřípadě byste někde dali přípravku moc. Tenkou vrstvu nanášejte dlouhými a rovnoměrnými tahy. Raději volte dvě tenké vrstvy než jednu silnou. Těmito pohyby nanášejte samoopalovací krém na obličej až po vlasy. S nanášením samoopalovacího krému začínejte od spodní části těla, ne od horní. I když to tak dělá mnoho lidí, je to špatně. Když se ohnete, vznikají na těle skvrny, což nechceme. Aplikaci neuspěchejte, vyhraďte si na to dostatek času, aby aplikace byla opravdu rovnoměrná.

Pravidelně opakujte

Jakmile konečně nanesete přípravek, počkejte minimálně patnáct minut, než to zcela zaschne. Schnutí můžete urychlit, když vezmete fén a za pomoci studeného fénu tělo vysušíte. Pokud se obléknete ve chvíli, kdy ještě krém není zcela zaschlý, riskujete otření, smazání nebo zašpinění oblečení. Rozhodně je také dobré, abyste přípravek nanášeli na tělo během dne, ne na noc, protože během noci může dojít k mechanickému otření.  Zbarvení pokožky se objeví po čtyřech až pěti hodinách. Samozřejmě záleží na pleti, může to trvat až dvacet čtyři hodin. Zhnědnutí je velmi individuální a vydrží tři až pět dní. Pokud chcete, aby opálení bylo dlouhodobějšího charakteru, opakujte aplikaci jednou až dvakrát denně.

Co vše bude barvu smývat?

Samozřejmě, že sprcha a koupel barvu vašeho opálení postupně smývají, to je jasné. Neznamená to, že se nebudete po tu dobu sprchovat. Volte však raději sprchu a ne příliš horkou vodu. Když se budete holit, přijdete o část barvy na těle. Peeling v době barvy nepoužívejte, jen ve chvíli, když chcete nanášet novou vrstvu samoopalovacího krému.

Co dělat, když se objevují skvrny?

Ve chvíli, když na těle najdete nějakou skvrnu, není to nutně tragédie a problém. Vytvořte si pastu ze zažívací sody a vody. Tuto pastu naneste na houbičku a skvrnu krouživými pohyby pomažte. Jestliže doma zažívací sodu nenajdete, můžete použít šťávu z citrónu a nanést na houbičku. Jen pozor, aby vám šťáva nestékala z houbičky, jelikož by na pokožce vytvořila světlou čáru.

Fotografie publikována se svolením Witthaya Phonsawat / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Jeden komentář

  1. Nejdůležitější však je vybrat ten správný přípravek. Já mám dobré zkušenosti se samoopalováky Xen-Tan, které krásně hydratují, nedělají fleky, mají přirozenou barvu a dají se použít u každého.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top