Jak pečovat o mastné vlasy? Poradíme vám!

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Vlasy jsou chloubu snad každé ženy. Každá si přejeme mít krásné, zdravé, husté, dlouhé a bohaté vlasy, ne každé ženě jsou však tyto vlasy dány. Obdivujeme fotografie celebrit, na kterých jejich vlasy vypadají naprosto božsky a jedinečně, a chceme mít taky takové vlasy.

Za těmito krásnými a jedinečnými vlasy stojí řada kadeřníků a stylistů, kteří takovýto účes vytvoří. Určitě jej budete moci vytvořit i vy, ale komu by se denně chtělo vstávat o dvě hodiny dřív? Mě osobně rozhodně ne. My ženy máme s vlasy mnoho problémů, máme je suché, lámou se nám, máme jemné vlasy a také máme mastné vlasy. Mastné vlasy jsou problém, protože se nestihnete pomalu ani otočit a už vaše vlasy vypadají, jako byste je nemyla minimálně týden, přitom je to jeden den. Jak bojovat proti mastným vlasům? To jsme pro vás zjišťovali!

Správný šampon na vlasy

Dnes je na trhu mnoho různých šamponů, které se zaměřují na určitou věc. Existují šampony na suché vlasy, na jemné  vlasy, pro objem, proti třepení konečků, na barvené vlasy a také existuje i šampon na mastné vlasy. Právě tento šampon je dobré používat, pokud se vám vlasy mastí. Tyto šampony v sobě mají více aktivních mycích substancí. Právě to zajišťuje, aby se vaše vlasy tolik nemastily. Šampony obsahují dále účinné látky, které zajišťují, aby se vaše vlasy tolik nemastily.

Speciální kúra pro mastné vlasy

Mastné vlasy velice uvítají jílovou kúru. Je k dostání ve velmi jemném prášku. Ten rozmíchejte s vodou, vytvoří se hustá kaše. Tuto hustou kaši si nanesete na pokožku hlavy a necháte působit ideálně tak dvacet minut. Poté vlasy umyjete. Jíl do sebe vsakuje mastnotu z pokožky. Když přidáte více vody, můžete jílovou kúru použít jako oplachovací kúru pro vaše vlasy.

Každodenní mytí, ano či ne?

Každodenní mytí vlasů moc dobré není, vysušuje se pokožka, poškozuje a vysušuje to vlasy. To však mastným vlasům prospívá. Mnoho lidí si myslí, že se pokožka a vlasy mastí, když si vlasy myjeme každý den, ale je to velký omyl. Při mytí vlasů se pokožka hlavy masíruje a vytlačuje tak z mazových žlázek maz. Díky tomu se vaše pokožka hlavy, a tím pádem i celé vlasy budou mastit pomaleji.

Vlasy fénujte nejlépe v předklonu

Při fénování dejte pozor na to, aby vaše vlasy nepřicházely do styku s pokožkou, která se nejvíce mastí. Mohly by se totiž od ní vlasy začít mastit už ve chvíli, kdy je foukáte. Foukání v předklonu vám poskytne ideální prostor pro foukání vlasů a navíc vlasy získají na objemu, budou bohatší a to taky není k zahození. Pakliže máte ofinu, na ni si dejte pozor, ať se ofina nesnaží jít směrem nahoru.

Balzámy a kondicionéry

Na vlasy můžete používat mnoho balzámů a kondicionéru, všeho však s mírou, nepřehánějte to, sami víte, že se vaše vlasy mastí. Kadeřnice doporučují balzámy a kondicionéry nenanášet přímo na pokožku hlavy, ale pouze na vlasy samotné. Nebudou se vám vlasy tak moc mastit.

Styling je důležitý

Mastné vlasy potřebují jednoznačně styling. Když jsou totiž připlácnuté k hlavě, více se mastí, a opticky tak budou vypadat, že jsou mastné. Vyzkoušejte objemové pěny, které vlasy nadzvednou a nebudou tak připlácnuté přímo k pokožce hlavy. Tyto spreje nastříkejte přímo na pokožku vaší hlavy do vlasů. Dobré je držet odstup asi pěti centimetrů. Poté účes dotvořte a zafixujte lakem na vlasy. Ten také nanášejte přímo ke kořínkům vlasů.

Na druhou stranu jedno velké plus…

Mastné vlasy nejsou nic moc příjemného, musíte si vlasy mýt častěji než jiný, jinak se o ně starat. Mastné vlasy však mají své plus a to v tom, že dobře snášejí barvení. Barvy na vlasy obecně mají na vlasy velký vliv. Suché a poškozené vlasy je snášejí hůře, nemají tolik ochranných prostředků. Maz vlasy po barvení zjemňuje, čili nemusíte nutně shánět mnoho přípravků jako ženy, které mají vlasy suché a po barvení mají k dispozici několik prostředků, aby měly vlasy jemné a zdravé.

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top