Jak poznat, že je současný partner, partnerem životním? 1.díl

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Ve chvíli, kdy partnerský vztah trvá delší dobu, klademe si otázku, zda je tohle ten partner, se kterým strávíme celý život. Je to ten náš životní partner? Řešit to ženy začínají ve chvíli, kdy jim tikají biologické hodiny, kdy se chtějí usadit, kdy chtějí mít děti, velký dům, zahradu s bazénem a psem, který pobíhá všude okolo. Je opravdu ten partner, se kterým momentálně randíte a chodíte, partner, se kterým zůstanete celý život? Na tuto otázku si bohužel nemůžeme jednoznačně odpovědět, protože nevíme přesně, co se stane za deset let. Máme pro vás základní znaky, které by měl mít váš životní partner. Má tyto znaky i váš partner?

Váš názor ho zajímá

Partner, který se zajímá o to, co si myslíte o různých věcech, chce znát vaše pocity, pamatuje si, co jste říkala, jaký názor máte na věc, o které jste se bavili před měsícem, je partner, kterému na vás skutečně záleží. Je empatický, upřímný, starostlivý a nebere vás jako hotovou věc, zajímá se o vás a o vše, co se okolo vás děje. Je důležité se mít na pozoru, protože jsou muži, kteří nám dávají falešný pocit, že jsme pro ně důležité, že umí naslouchat a zajímá je váš názor. Nicméně když se k tématu vrátíte později, zjistíte, že si vlastně nepamatují nic, co jste řekla.

Má svůj názor

A nebojí se ho říci. Je jasné, že ne všichni se na všem shodnou. Ze začátku vztahu však máte tendenci se shodnout úplně na všem, protože je tak moc krásné, když spolu souhlasíte. Životní partner se však nebojí vám říci, že má jiný názor, řekne ho nahlas a nebojí se, že s vámi jednou nebude souhlasit. Pokud jsou to zásadní otázky, týkající se vašeho vztahu, společně vše proberete a dojdete k určitému kompromisu.

Otevřeně komunikuje

Životnímu partnerovi nedělá problém mluvit otevřeně o všem, co se děje. Když se chcete dozvědět jeho upřímný názor na vztah, na děti, na stěhování, na budoucnost, není nic jednoduššího, než se ho na to upřímně zeptat. Partner by vám na tyto otázky měl odpovědět upřímně a bez zbytečných vytáček a problémů. Umění komunikovat je těžké, ale zralí jedinci jej v pohodě zvládají.

Problém? Aktivně ho řeší

Životní partner a potenciální manžel by měl umět aktivně a hlavně produktivně řešit problémy. Jste dva, takže by se měly všechny problémy, které se vyskytnou, řešit společně s partnerem. Umíte s partnerem problémy, které se mezi vámi udály, vydiskutovat, aktivně je řešit, aniž byste se pohádali, nebo to mezi vámi nadělalo problémy. Dokážete se navzájem poslouchat, neskáčete si do řeči, neútočíte na sebe, nejste ironičtí a sarkastičtí. Poslechnete si, co se partnerovi na vás nelíbí, a také poté partnerovi sdělíte, co se nelíbí vám na partnerovi.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top