Jak poznat, že je současný partner, partnerem životním? 2.díl

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Ve chvíli, kdy partnerský vztah trvá delší dobu, klademe si otázku, zda je tohle ten partner, se kterým strávíme celý život. Je to ten náš životní partner? Řešit to ženy začínají ve chvíli, kdy jim tikají biologické hodiny, kdy se chtějí usadit, kdy chtějí mít děti, velký dům, zahradu s bazénem a psem, který pobíhá všude okolo. Je opravdu ten partner, se kterým momentálně randíte a chodíte, partnerem, se kterým zůstanete celý život? Na tuto otázku si bohužel nemůžeme jednoznačně odpovědět, protože nevíme přesně, co se stane za deset let. Máme pro vás základní znaky, které by měl mít váš životní partner. Má tyto znaky i váš partner? V prvním dílu článku jsme se dozvěděli první čtyři znaky, nyní se zaměříme na další čtyři znaky.

Smysl pro humor

Ano, i smysl pro humor je důležitý, umět se zasmát nejen okolí, ale i sobě, je vlastnost, kterou postrádá dost lidí. Existují však různé smysly pro humor, takový ten, který je ironický, rýpavý humor na úkor někoho jiného, to všechno není dobrý smysl pro humor. Životní partner by neměl být jenom aktivní a řešit problémy, měl by vás také pobavit a  být zábavný.

Jeho život je plnohodnotný

Znamená to, že si užívá všeho, co život nabízí. Má práci, která ho baví, má přátelé, kteří ho dobře znají, se kterými podniká různé akce, chodí sportovat, do kina, zkrátka má své zájmy a rovněž se stýká s rodinou, mluví o ní a pokud je to potřeba, pomůže jí. Takovýto člověk bývá obvykle spokojený a šťastný, zakotvil v životě, ví, co od života chce, a jde si za tím. Takový člověk je dobrým životním partnerem a také potenciálním manželem, vedle něj se budete cítit dobře a spokojeně.

Citově vyzrálý

Muži jsou často navenek vyrovnaní a spokojení, ale uvnitř jsou často citově nevyzrálí, neví pořádně, co chtějí. Zábava je moc fajn, ale má to své určité hranice, musí být používána dobře a ve správný čas a taky na správném místě. Zodpovědný partner by se měl umět ovládat, měl by být oporou pro manželku a pro partnerku, respektovat jí a pomoci jí. Sdílet s ní nejen věci dobré, ale i ty špatné, protože to je život. Kontrolovat by se měla výbušnost, nevyvolávat zbytečné problémy a podobně.

Akceptuje rozdíly a individualitu

Partneři mají na věci stejný názor, mají rádi stejné věci, ale neshodnou se ve všem, to je jasné. Každý člověk je originál a respekt a vzájemné porozumění je ve vztahu velmi důležité. Partneři by se neměli navzájem utiskovat, měli by se respektovat. Životní partner akceptuje to, že nesdílíte jeho nadšení v jízdě na kole a naopak, vy akceptujete, že si partner rád vyjede na kole s přáteli.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top