Jak poznat, že neříká pravdu? Víme!

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Lidé si často myslí, že tomu druhému lhát je poměrně jednoduché. Někdo je jako lhář dobrý, uvěří své vlastní lži a připadá mu poté jako pravdivá. Ani nemrkne okem a vysype z rukávu hotovou novelu o tom, kde byl, co tam dělal a podobně. Jenže ne všichni lidé jsou dobrými lháři, někomu to prostě a jednoduše nejde a zcela přesně to na něm poznáte, když lže. Máte nepříjemný pocit, že někdo ve vašem okolí vám lže? Přijde vám, že partner vám neříká pravdu o tom, kde strávil včerejší večer? Chcete se ujistit, ale zároveň mu nechcete slídit po kapsách a kontrolovat mobil? Zaměřte se přímo na něj a zjistěte, jestli vám lže. Podle následujících signálů poznáte, že neříká tak úplně pravdu.

Popisuje každičký detail

Muž, který je obvykle skoupý na slovo, ale když se ho zeptáte, co dělal včera večer, bude vám najednou popisovat do sebemenšího detailu, co dělal, je podezřelý. Nenechte se jím oblafnout a uchlácholit. Je hezké, když vám popisuje každičký detail, v kolik se kam pohnul, co měl na oběd a co jak chutnalo, ale zpozorněte, může tak totiž činit zcela záměrně. Díky tomu u vás vzbudí důvěru, budete nadšená, že se s vámi chce podělit o celý svůj den. Díky tomu zapomenete, co jste po něm vlastně chtěla a partner zakryje to, o čem mluvit nechce. Pokud muž navíc mezi vyprávěním dělá pauzy, kdy rychle vymýšlí, co dál vám říct a jaký detail na vás vytáhnout, je to více než podezřelé. Obvykle nepopisujete do detailu věci, které pro vás nejsou podstatné, je jedno, jestli byla restaurace, kde partner měl schůzku, s obrazy, nebo bez nich.

Vysychá mu v hrdle

Řeč těla je vůbec nejlepším ukazatelem toho, co si člověk skutečně myslí. Někteří muži, když lžou, se neumí partnerce podívat do očí, neustále sledují všechno okolo sebe, když už jsou nuceni se partnerce do očí podívat, vždy je to jen na kratičkou chviličku, protože je to velmi nepříjemné, dívat se na partnera a vědomě mu lhát. Pak také vysychá hrdlo. Vědci zjistili, že když je člověk v situaci, kdy lže, stahuje se jícen, a proto také vysychá hrdlo. Když tak během hovoru začne často polykat, je to kvůli tomu, aby uvolnil sevřený jícen.

Ruce v kapsách

Teď vynecháme ty, kteří ruce v kapsách mají neustále, je to taková jejich značka, taková póza. Těchto typů se tento bod netýká. Muž, který však běžně ruce do kapes nedává, nebo jen velmi minimálně, je podezřelý. Jednak se mu mohou potit ruce, což také značí, že nemluví úplně pravdu, a aby to žena nespatřila, strčí ruce do kapes. Znamená to také, že muži konverzace není úplně příjemná. Když se pak začne dotýkat různých částí těla, znamená to, že se potřebuje vnitřně uklidnit.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top