Jak poznat, že žárlí? Známe znaky žárlivosti!

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Žárlit nebo nežárlit? Toť otázka. Jedni říkají, že žárlivost je kořením vztahu, je to důkaz toho, že partnerovi na vás záleží, že vás miluje. Druzí zase žárlivost odsuzují a říkají o ni, že je to zabiják vztahu, partner vám ukazuje, že potřebuje vědět o všem, co se okolo vás děje. No, a teď kde je pravda. Asi někde uprostřed. Někdy je žárlivost roztomilá, nesmí však být brána smrtelně vážně a spíše se tím partneři popichují. Samozřejmě však v určité míře a oba partneři navzájem musí vědět, že se jedná o lehké popichování. Někdy žárlivost naopak roztomilá vůbec není. To se stává většinou v případě, že začne jeden z partnerů na toho druhého žárlit, vyčítat mu mnoho věcí a už to bohužel vážně myslí.

Vadí vašemu partnerovi vaše kamarádky? Vaši kamarádi? Vaši kolegové a dokonce i váš vlastní bratr? Nejraději by vás zavřel doma bez možnosti odejít? V tom případě je určitě na místě zbystřit a přemýšlet nad tím, jestli náhodou váš partner není žárlivec a nemá k tomu sklony. Jenže, jak se takový žárlivec pozná? My známe znaky, které nasvědčují tomu, že vedle sebe máte doma žárlivce!

Vadí mu vždy někdo

Je asi jasné, že se člověk v životě potkává s lidmi, kteří jsou mu sympatičtí, kteří jsou mu sympatičtí méně, a pak s těmi, kteří mu nejsou ale ani trochu sympatičtí. Podobně vašemu partnerovi může někdo ve vašem okolí vadit, není to nic neobvyklého. Jenže ve chvíli, kdy se partnerovi nelíbí, že jdete s kamarádkami na kávu, že vyrážíte s nimi na wellnes víkend, že jdete do kina, už to může být problém. Navíc, vašemu partnerovi obvykle nevadí jen jeden člověk, vadí mu naprosto všichni, kdo s vámi jsou.
Váš nadřízený, váš kolega, vaše kamarádky, váš nejlepší přítel, kterého znáte odmalička, prostě kdokoliv. Jdete s kamarádkou na cvičení a poté si zajdete do kavárny na chvíli popovídat. Jakmile přijdete domů, čeká vás místo milého přijetí snůška otázek, málem jako u výslechu. Proč nebereš telefon? Kde jsi byla tak dlouho? S kým jsi byla tak dlouho? Co přesně jste si povídaly? Bál jsem se, že se ti něco stalo, tak jsem obtelefonoval všechny známé! Myslíte si, že se upřímně zajímá o to, jak jste se měla, a měl strach? Neměl, spíše si představoval, co všechno můžete bez něj dělat!!!

Chce vás jednoduše ovládnout

Připoutat k sobě, zajistit, abyste se nestýkala s nikým ve svém okolí, chce vás prostě úplně odstřihnout a uschovat doma. Může to začít velmi nevinně, třeba chce, abyste zůstala doma a nepracovala, bude vám několikrát denně volat, ptát se, kde jste, co děláte, s kým jste. Končí to tím, že se bez jeho svolení nesmíte nikam hnout, bude vám sledovat výpisy hovorů, textové zprávy, kamarádky postupně ztratíte a rodina nebude vědět, jak vypadáte. Váš partner totiž žije v neustálém strachu z toho, že vás ztratí, že o vás přijde, že mu utečete s někým jiným a on zůstane sám. Neustále se ujišťuje o vaší lásce k němu, chce důkazy věrnosti a podobně. Nenapadne ho, že právě tím vás doslova vžene do náruče někoho jiného, kdo není tak urputný.

Obviňuje všechny okolo

Své chování nedává za vinu sobě, ale všem okolo. Můžete za jeho chování vy, váš kolega, nebo váš neexistující milenec, o kterém je váš partner stoprocentně přesvědčen. Jste obviněná ze všeho, chodíte moc vyzývavě namalovaná, oblečená, bavíte se s prodavačem vyzývavě, koketujete s úředníkem, usmíváte se na souseda. On vás tím chce jen zachránit a varovat. Záleží mu na vztahu, když vám na něm nezáleží. Takže v podstatě v jeho hlavě je jen on ten dobrý.

Nekonfrontuje

Za vašimi dveřmi to je velký king. Křičí po vás, vyčítá, usvědčuje, vyčítá a podobně. Ovšem když navrhnete přímou konfrontaci s vaším kolegou, který je ten údajný milenec, odmítá. Co kdyby to byla pravda? Sám o sobě totiž nemá velké mínění, má velmi nízké sebevědomí a zoufale se bojí odmítnutí. Co kdybyste ho opustila? Co by dělal?

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top