Jak přežít s manželem v práci? Poradíme!

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Vztahy na pracovišti nejsou ničím novým a ani výjimečným. Často také dochází k milostným vzplanutím a k nevěrám na pracovišti. Jste spolu každý den, podstatnou část dne. Pracujete spolu, máte stejný zájem, stejné problémy. Navíc, ve chvíli, kdy vás něco naštve, potěší, obvykle to společně prožíváte, tím jste si bližší, než s mnohými ostatními lidmi. Pokud to navíc ve vztahu neklape, nebo jste single, přitahuje vás váš kolega ještě více. Když máte štěstí a vztah vám vyjde a vydrží delší dobu, je to samozřejmě super. Ze začátku jste celí nadšení a spokojení, že můžete být neustále spolu. Spolu se probouzíte, spolu snídáte, spolu jedete do práce, spolu jste v práci, spolu jedete z práce. Máte téma k hovoru, můžete spolu mluvit o práci, a to beze strachu, že to toho druhého začne nudit.

Jenže, přijde první hádka, první neshody a vy toužíte být alespoň chvíli bez partnera, který vám tak hnul žlučí. Chvíli proto toužíte, abyste ho neviděla. Jenže on je v práci, jedete spolu do práce, takže jej máte pořád na očích a vztek vás jen tak nepřejde. Uvažujete, jestli se to dá vůbec zvládnout, vztah a práce. Nebude to ponorka? Nepolezete si za chvíli na nervy? Poradíme, jak to zvládnout!

Práce? Netahejte zde rodinné problémy!

V práci si dejte pozor na vztahy rodinné a na to, abyste se nehádali i v práci. Zkrátka a jednoduše do práce se rodinné problémy netahají. Pokud se v neděli hádáte o tom, jestli pojedete příští víkend k rodičům, nebo nepojedete v pondělí ráno, jakmile překročíte práh práce, musíte na vše zapomenout. Vyměňovat si názory můžete až po pracovní době, kdy budete sedět v autě.

Doma? Netahejte zde pracovní starosti!

A platí to také naopak. Pokud máte starosti v práci, netahejte si je domů. Jednoduše řečeno, pokud se na něčem v práci neshodnete, neprobírejte to, neřešte to. Zbytečně se pak pohádáte, budete na sebe naštvaní. Řešit doma pracovní problémy je zbytečné, nevyřešíte to.

Pozor na to, co před kolegy řeknete!

Pokud je váš manžel nadřízený, platí to dvojnásob. Je sice moc fajn probírat vše s kolegyněmi a kamarádkami, ale to jen v případě, že vaše kolegyně a kamarádky nepracují pro vašeho partnera. Pokud je to jejich nadřízený a vy jim budete vyprávět, jaké nosí trenýrky, že se šťourá v nose, že vás vytočil, že mu jeho matka říká mazlíčku, sice se pobaví, ale on jako šéf nebude mít přílišnou autoritu. Navíc, když se to dozví, určitě bude oheň na střeše a strašně se pohádáte. Proto na svěřování pozor.

Osobní problémy neřešte před kolegy

Je jasné, že ne vždycky se na všem s partnerem dohodnete. To platí i v práci. Zatímco kolegyním, popřípadě nadřízeným byste řekli, že se vám něco nelíbí opatrně a slušně, s manželem nebo partnerem si servítky neberete a řeknete mu z plných plic, že je to naprostá blbost a nesmysl. Neváháte použít i trošku drsnější výrazy. Klidně to manželovi řekněte, ale ne před kolegy, před nadřízenými nebo na poradě. Vezměte si ho stranou, řekněte si to v klidu v kanceláři, kde vás nikdo nemůže slyšet.

Komunikujte i s jinými okolo

Pokud pracujete se svým partnerem, máte tu tendenci, že s ním neustále komunikujete. Jdete s ním na cigaretu, na kávu, na svačinu, na oběd. Izolujete se tak od ostatních kolegyní a kolegů. Ti vás pak logicky nepozvou na večírek, na narozeninovou párty, na týmovou akci. Ptáte se proč? Neustále jste jen spolu, nevytváříte žádné přátelské vztahy. Najděte si chvíle, kdy budete bez partnera, protože tyto chvíle si budete užívat.

Udělejte si volno

Jelikož jste spolu neustále v práci, zamyslete se a svůj volný čas věnujte jen sobě. Nemusíte vše dělat jen s manželem, vyzkoušejte také něco sama, s kamarádkami, s kolegyněmi. Čas, který strávíte odděleně, je moc příjemný a na partnera se budete těšit ještě víc a víc.

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top