Jak se nalíčit k vodě? My víme!

Fotografie publikována se svolením tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net

Je tu doba dovolených a to znamená jediné, budete trávit čas v plavkách, u bazénu, u moře a budete se opalovat a plavat. Mnoho žen na dobu dovolené zkrátka a jednoduše líčidla nechá doma a bez povšimnutí. Jsem také ten případ, protože mi přijde hrozně nepraktické k vodě se líčit. Potopím se pod vodu, šplíchne mi voda do oka a rázem je z make-upu, který jsem tvořila, jen šmouha přes celý obličej. Nehledě na to, že když se člověk opaluje, make-up se mu stejně roztéká po obličeji. Je však mnoho žen, které přípravu k vodě nepodceňují a líčí se. Jenže vyvstává otázka. Jak se nalíčit, aby se nám obličej ihned po příchodu na slunce, nebo po kontaktu s vodou nerozmazal?

Chce to prostě jen zvolit tu správnou míru. Příliš mnoho make-upu pleti nesvědčí a vaší kráse spíše ublíží, než jí pomohou. Nicméně zase ne každá žena si může dovolit jít k vodě bez nalíčení. V létě je stále více a více v kurzu nahý look. Což v podstatě znamená, že vaše tvář je lehce namalovaná, ale působí dojmem, že je nenamalována. Jak tohoto nahého looku dosáhnout? Máme tipy!

BB krém

BB krém je velmi dobrý, a to nejen pro léto a letní líčení, ale i pro běžné nošení. Zejména pro ženy, které nenosí make-up nikdy, protože jim vadí, nebo jej prostě nemají rády. BB krém je v podstatě krém, takže vaši pokožku hydratuje a chrání. Zároveň má v sobě složky, které barevně vaši pokožku sjednotí, a tak pokožka bude vypadat krásně celistvě, ale zároveň je velmi lehká a bez nánosu make-upu. V létě se zaměřte na BB krémy, které v sobě mají obsažený ochranný faktor, a to minimálně 30.

Černá řasenka

Na černou řasenku prostě a jednoduše zapomeňte. Barva se totiž brzy rozpije a budete spíše za klauna. To platí i u voděodolných řasenek, ty totiž také nevydrží věčnost a pokud jste dlouhou dobu u vody, i ona se začne postupně rozpíjet a rozmazávat. Máte možnost pořídit si bezbarvou řasenku a jí si řasy přetřít. Bezbarvá řasenka totiž vaše řasy také krásně zvýrazní a navíc se nerozteče.

Barvení řas

Mohu přidat svou osobní zkušenost. Před dovolenou u moře jsem pravidelně chodila ke kamarádce kosmetičce, která mi poradila barvení řas. Řasy nabarvila, ony vypadaly více tmavší a tím pádem i výraznější. Takové barvení vydrží zhruba měsíc, podle toho jak často řasy přicházejí do kontaktu s vodou. Ale mě barva vždycky vydržela na celou dobu dovolené. Navíc, i když se potopíte pod vodu, barva nepouští, takže nikde nebudete mít šmouhy.

Oční stíny

Oční stíny by rovněž neměly být nijak barevné a drastické, jelikož to vám moc nepomůže, i oční stíny dokážou na vašem obličeji vytvořit pěkné šmouhy. Navíc, pokud je velké horko, mají tendenci se slívat do očních záhybů, což moc dobře nepůsobí. Vybírejte spíše tělové tóny, které na oční víčko použijete. Aby vaše oči byly výrazné, můžete použít zlaté oční stíny, nebo zlaté oční linky.

Make-up

Jestliže vám nestačí BB krém, ale nutně potřebujete mít make-up, zvolte tónovací pleťový krém, který vaši pleť ztmaví a i tak bude vaše pokožka svěží a lehká. Pokud trpíte mastnou pletí a máte strach, že se budete zbytečně moc lesknout, sáhněte po translucentním pudru. Tento pudr zajistí, aby váš make-up byl zafixován a držel. Pokožka se tak nebude tolik lesknout.

Lesky na rty a rtěnky

K vodě rozhodně nevolte žádné tuhé, hutné a mastné rtěnky nebo lesky na rty. I zde vsaďte raději na přírodní bázi a zvolte balzámy na rty. Výhodou je, když balzám na rty bude mít ochranu před slunečními paprsky. Dnes se již vyrábí i tónovací balzámy, které vaše rty lehce obarví. Stále však budou působit přirozeně a krásně. Navíc to vaše rty nijak nevysuší.

Fotografie publikována se svolením tiverylucky / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top